Deri në vitin 2022 të gjithë iPhone do të kenë një panel 120 Hz

iPhone 12 Pro Max

Kohët e fundit u duk se kishte rrjedhur fakti se Apple do të mbante banderolën "ProMotion" edhe në iPhone, dhe kjo është se nuk janë të paktë përdoruesit që kanë kërkuar që panelet e iPhone të arrijnë me rivalët në diapazoni përfundimtar për disa kohë. deri në normat e freskimit.

Me sa duket për vitin 2022, kur pritet mbërritja e iPhone 14, të gjitha pajisjet iPhone të lëshuara do të montojnë një panel OLED me shpejtësi rifreskimi prej 120 Hz. Në këtë mënyrë, Apple do ta implementojë këtë teknologji në të gjithë iPhone-in e saj pa përjashtime në nivelin e çmimeve, a prisnit diçka të tillë?

Ndërkohë, që kur TheElec Ata tregojnë se në 2021 ata do të shohin vetëm ardhjen e teknologjisë ProMotion 120 Hz iPhone 13 në versionin e tij të gamës "premium", domethënë iPhone 13 Pro dhe iPhone 13 Pro Max, ndërsa iPhone 13 dhe iPhone 13 Mini do të mbajnë një panel OLED por në këtë rast pa ritme rifreskimi aq të larta sa vëllai i tyre i madh. Sipas burimit, informacioni vjen nga departamentet e prodhimit të LG, i cili në teori mbledh një pjesë të madhe të paneleve OLED të iPhone. Kurioz që Apple do të zgjedhë të mbajë versionin ProMotion vetëm për versionet "Pro" gjatë iPhone 13.

Ne nuk jemi të qartë në këtë pikë se si Apple do të jetë në gjendje të kufizojë funksionin ProMotion midis iPhone 13 dhe iPhone 13 Pro, ne nuk e dimë nëse do të ketë ndryshime në nivelin e harduerit ose thjesht kompania Cupertino do të kufizohet në krijimin e kufizimet e softuerit, një veçanti. Kjo nuk do të ishte hera e parë ose e fundit që ka bërë për të "prerë" aftësitë në pajisjet e saj me kosto më të ulët. Në çdo rast, shumë përdorues nuk po marrin parasysh ndikimin që do të ketë shpejtësia e rifreskimit në autonominë e pajisjes, a do të përfundojnë duke e çaktivizuar atë? Gjithçka tregon për po.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.