E gjithë diapazoni i ri iPad Pro ka 6 GB RAM

iPad Pro

Përkundër të gjitha mosmarrëveshjeve, dje në mëngjes Apple azhurnoi faqen e saj të internetit për të shtuar gamën e re iPad Pro, me të cilën arritëm gjeneratën e katërt. Risitë kryesore të ofruara nga ky iPad i ri është procesori A12Z, i cili përfshin 8 bërthama për përpunimin grafik dhe në seksionin fotografik, ku gjejmë dy kamera dhe një sensor LIDAR.

Pas pak, Apple lëshoi ​​versionin Golden Master të iOS 13.4 për zhvilluesit, një version i ri që në kodin e saj të brendshëm na tregon se si gjenerata e katërt e gamës iPad Pro menaxhohet nga 6 GB RAM. Një hap relativisht i rëndësishëm dhe i domosdoshëm që menaxhimi i proceseve grafike të jetë më i shpejtë dhe më efikas.

Gjenerata e tretë e iPad Pro, e cila u lançua në 2018, u menaxhua nga 4 GB RAM në të gjitha modelet e saj, me përjashtim të versionit 1 TB të magazinimit. Ky model ishte i vetmi që përfshinte 6 GB hapësirë ​​ruajtëse.

Kjo do të thotë se nuk ka rëndësi se cilin model do të zgjidhni, pasi të gjithë modelet e reja do të ofrojnë të njëjtën performancë kur punoni me aplikacione në sfond, qoftë modeli 128 GB, 256 GB, 512 GB ose 1TB. Një tjetër risi që vjen nga dora e gjeneratës së katërt të iPad Pro është se integron çipin U1, një çip që është gjithashtu i disponueshëm në gamën e iPhone 11.

Nga procesori i ri, e vetmja gjë që dimë është se tKa një thelb më shumë për proceset grafike, 8 gjithsej për 7 të A12X që menaxhon gjeneratën e 3-të iPad Pro në variantet e tij. Në lidhje me performancën e ofruar nga ky procesor i ri, për momentin nuk kemi më shumë të dhëna derisa përdoruesit e parë t'i marrin ato dhe të kryejnë testet e ndryshme të performancës, por gjithçka duket se tregon se ndryshimi do të jetë minimal.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.