Disa aplikacione fillojnë të ofrojnë pajisje widget XL për iPadOS 15

Miniaplikacione IPadOS 15

iPadOS 15 ka rritur prodhimtari të sistemit operativ në lidhje me iPadOS 14. Integrimi i bibliotekës së aplikacioneve ose një multitasking i ridizajnuar e ka bërë funksionimin e iPad shumë më efikas dhe në të njëjtën kohë më të shpejtë dhe më të dobishëm për përdoruesin. Një tjetër risi që ka ardhur janë Miniaplikacione XL, më e madhe që ju lejon të shfaqni më shumë informacion të të gjitha llojeve dhe që zhvilluesit mund të krijojnë për aplikimet e tyre. Në fakt, shumë aplikacione po përditësojnë dhe lëshojnë widget -et e tyre në formatin XL si Gjërat 3, Moti Fantastik ose Karrota.

Më shumë përmbajtje në miniaplikacionet XL për iPad me iPadOS 15

Tani mund të vendosni widget midis aplikacioneve në iPad tuaj. Ato janë gjithashtu në dispozicion në një madhësi më të madhe për të përfituar plotësisht nga ekrani.

Gjërat 3, në iPadOS 15

Things 3 është një nga aplikacionet më të shkarkuara të produktivitetit në App Store. Disa ditë më parë u përditësua në versionin 3.15 dhe prezantoi veçori të reja për pajisjet me iOS 15 dhe iPadOS 15. Veglat e tij XL për iPad janë në dispozicion në këtë version. Bëhet fjalë për widget -in atëherë dhe tjetra ofron një listë unike për të parë më shumë përmbajtje në lidhje me listat tona.

Me një shikim të vetëm, ne mund të shohim listat tona përgjatë ekranit dhe t'i qasemi atyre dhe të ndërveprojmë me artikujt nga ekrani kryesor. Për më tepër, këto pajisje mund të modifikohen për sa i përket Temës së tyre ose të kenë qasje të drejtpërdrejtë në krijimin e detyrave të reja.

Gjërat 3 (Lidhja e AppStore)
Gjërat 39,99 €

Youtube dhe widget -i i tij XL

YouTube gjithashtu ka njoftuar miniaplikacionet e saj XL për iPadOS 15. Përveç YouTube, ata gjithashtu marrin pajisje shtesë të Google Photos. Ato do të jenë të disponueshme në ditët në vijim dhe do të kenë të njëjtat funksionalitete si ato tashmë të disponueshme sot, por në një madhësi më të madhe. Në rastin e YouTube, na lejon të kemi qasje në muzikë, artistë dhe albume të dëgjuar së fundmi. Në rastin e Google Photos, ne mund të kemi imazhet që duam në madhësi të mëdha për t'i dhënë një prekje personalizimi iPadit tonë.

Aplikacionet Flexibits kanë marrë gjithashtu pajisje të reja. Në rastin Fantastical, mund të hyni në një kalendar shumë më të madh me një seksion të veçantë në të cilin shfaqen të gjitha ngjarjet e shënuara me kategorinë dhe kalendarin përkatës. Përveç kësaj, lejon qasjen në takimet telematike me shtypjen e një butoni.

Me një kod ngjyrash, Fantastical ju lejon të renditni ditët e javës bazuar në ngjarjet që keni dhe sa të zënë jeni gjatë atyre ditëve. Me këto pajisje widget XL kjo përmbajtje mund të arrihet lehtë dhe vizualisht.

Fantastical - Kalendari & Detyrat (Lidhja e AppStore)
Fantastik - Kalendari & Detyratfalas
Artikulli i lidhur:
IOS 15 dhe iPadOS 15 janë këtu, kjo është gjithçka që duhet të dini para azhurnimit

Miniaplikacioni i motit CARROT

Më në fund kemi CARROT Weather, një aplikacion tjetër për të kontrolluar motin. Përmes grafikave dhe ikonave të të gjitha llojeve synohet të jepet parashikimi i plotë i motit. Me përditësimin e ri, dy pajisje shtesë XL janë shtuar që mund të përmirësojnë funksionimin e tij me më shumë informacion përmes abonimeve Premium dhe Ultra.

Fantastical - Kalendari & Detyrat (Lidhja e AppStore)
Fantastik - Kalendari & Detyratfalas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.