Disa dyqane të Apple do të lejojnë qasjen pa maska ​​së shpejti

Sipas medias së njohur Bloomberg, kompania Cupertino do të propozonte për këtë javë eliminimin e një suplementi për të cilin janë mësuar, ne tashmë jemi si maska. Në këtë kuptim gjigandi i teknologjisë mund të zbatojë ndryshime në qasjen në dyqanet e tij, qasje falas për ata që janë vaksinuar.

Nga ana tjetër, duket se punonjësit duhet ta përdorin maskën në mënyrë të detyrueshme deri në një njoftim tjetër, por jo klientët. Raporti i Bloomberg shpjegoi në një deklaratë të brendshme dërguar disa dyqane jo të gjitha se ky ndryshim mund të jetë i afërt edhe nesër.

Ajo ka qenë gjithmonë e qëndrueshme dhe e sigurt në hapat e saj në luftën kundër pandemisë

Kompania Cupertino nuk mund të fajësohet për asgjë në lidhje me mënyrën se si ata kanë arritur të menaxhojnë këtë pandemi në dyqanet e tyre. Mund të themi se vizita në një nga dyqanet e Apple ishte shumë e sigurt edhe me doreza të detyrueshme me një përdorim në hyrje, maska, matje të temperaturës, qasje me kapacitet të kufizuar etj. masa të pafund sigurie në mënyrë që infeksionet të mos përhapen në dyqanet e tyre.

Gjithçka duket se tregon se ky ndryshim në to Siguria kundër COVID-19 do të hyjë në fuqi të martën e ardhshme, 15 qershor dhe punonjësve u është thënë që atyre nuk do t'u kërkohet të pyesin klientët për verifikimin e vaksinimit.

Pak nga pak duket se pandemia do të kontrollohet dhe falë vaksinave dhe vetëdijes së njerëzve gradualisht po kthehemi në normalitet. Në zinxhirët dhe kompanitë e tjera të mëdha në Shtetet e Bashkuara gjithashtu duket se ata do të miratonin ndryshimet për klientët e tyre. Padyshim lajme të shkëlqyera në çdo mënyrë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.