Disa iPhone 11 marrin ekran të gjelbërt për shkak të ndonjë gabimi të çuditshëm

Ekran i gjelbër iPhone 11

Disa përdorues mendojnë se për shkak se janë shpenzuar gati një mijë euro për një celular, ai do të jetë i pagabueshëm dhe nuk do të dështojë kurrë. Gabim i madh. Padyshim, cilësia e pajisjes si në pajisje ashtu edhe në softuer është shumë më e lartë nëse e krahasojmë me të tjera me kosto më të ulët, por nuk është një makinë e përsosur, dhe nganjëherë kjo mund të na japë një dhimbje koke.

Kjo është ajo që po ndodh me disa përdorues të iPhone 11. Për ndonjë arsye të panjohur, ekrani merr një nuancë të gjelbër. Nuk parandalon mundësinë e përdorimit të iPhone me normalitet total, por padyshim që është një gabim që duhet korrigjuar në një mënyrë apo në një tjetër.

Ne mund ta quajmë atë «efekti hulk« Superhero Marvel, kur është i zemëruar, shndërrohet nga një person normal në një përbindësh të gjelbër muskulor. Epo, diçka e ngjashme po ndodh me disa iPhone këto ditë.

Ankesat nga disa përdorues të iPhone 2019 po shfaqen në forume të ndryshme në internet (iPhone 11, iPhone 11Pro dhe iPhone 11 Pro Max) Ata shpjegojnë se ndonjëherë kur ata zhbllokojnë pajisjen e tyre, ekrani i iPhone merr një ngjyrë të gjelbër. Zakonisht ndodh kur zhbllokoni terminalin ose kur shkoni në modalitetin e errët. Dhe jo gjithmonë, por rastësisht. Dhe herë mund të duket mirë dhe herë me gjelbërim. Një gënjeshtar, hajde.

Nuk dihet nëse është një problem hardueri apo një "defekt" në iOS 13.5

anije karakatinë

Gabimin mund ta quajmë "Efekt Hulk" për dy arsye: për shkak të tonit të gjelbër që merr ekrani dhe për shkak të zemërimit që merr përdoruesi që vuan prej tij.

Në shikim të parë (dhe fjalët e synuara) mund të duket si një çështje e harduerit, panelit ose drejtuesit të ekranit. Por ata që vuajnë nga gabimi shpjegojnë se kjo po ndodh pasi ata azhurnuan terminalin e tyre në iOS 13.5, kështu që ndihet një "defekt" në sistemin operativ. Kjo do të ishte më e mira për të gjithë, pasi Apple do ta rregullonte shpejt me një version të ri të iOS.

Nëse problemi do të ishte harduer, gjërat ndërlikohen. Apple do ta rregullonte gjithsesi, por do të duhej të kalonit një riparim falas. Shpresojmë që jo. Hasshtë zbuluar vetëm kohët e fundit dhe për momentin nuk ka asnjë përgjigje nga Apple. Me siguri në Cupertino më shumë se një ka mbaruar fundjavën duke punuar për këtë çështje. Do të duhet të presim.


2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jaime dijo

  Më ndodh me iPhone 11 pro në modalitetin e errët, kur zhbllokon ekranin bëhet jeshile për rreth 5 sekonda dhe më pas përshtatet me normalitetin. Annshtë e bezdisshme. Shpresojmë që ata ta rregullojnë tani.

  1.    Toni Cortes dijo

   Tani për tani, mos bëni asgjë dhe prisni të shihni se çfarë thotë Apple ...