Disa iPhone 5 vijnë me një bateri të lirë

Një problem tjetër për t'i shtuar iPhone 5 dhe që përdoruesit po raportojnë në forume zyrtare të Apple këto ditë: kur kapni pajisjen tuaj dhe e lëvizni nga njëra anë në tjetrën ajo kontrollon për ndonjë zhurmë të brendshme. Me sa duket Kjo është bateria terminale, e cila mund të jetë e lirë për shkak të një problemi në fabrikë.

Tani për tani në YouTube mund të shohim shumë video në të cilat ato pasqyrohen i njëjti problem:

 http://www.youtube.com/watch?v=IG-2KtMyTeY

Në videon që drejton këtë artikull, autori shpjegon se si ta rregulloni problemin duke rregulluar baterinë dhe kutinë e iPhone 5. Megjithatë, pajisjet janë të gjitha nën garanciPra, nëse e keni këtë problem dhe e merrni iPhone në një dyqan të Apple, ata duhet ta zëvendësojnë atë me një tjetër nëse nuk kanë probleme të aksioneve.

A e keni pasur këtë problem me iPhone 5 tuaj?

Burimi- Forumet e Apple


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

20 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Christian Andres Diaz dijo

  Unë mendoj se 4s është telefoni më i mirë me mollë. Unë nuk e konsideroj të domosdoshme të shkoj në 5 dhe me këto prova do të mendoja më shumë për një galaxy s3, patjetër që Apple nuk po i bën gjërat mirë dhe e kam parasysh në përgjithësi.

  1.    Gabo dijo

    budalla

  2.    Els0s @ 01 dijo

   Vërtetë, iPhone 4S është një xhevahir pranë iPhone 5 dhe defektet e tij si kjo dhe për të mos përmendur ngjyrën vjollcë në kamerë ose blic, unë do të qëndroj edhe një vit me 4S timen që pas muajsh nuk ka problem.

  3.    Jose bolado dijo

   Le të shohim .. Bleva iPhone 5 .. Dhe më rezulton se kisha një problem me videokamera. U mbyll kur regjistrova video .. E çova te Apple .. Një tjetër i ri dhe i gatshëm dhe nuk ka problem me këtë. Epo, nëse të gjithë mendojmë se vijnë me defekte, atëherë e keni të qartë .. Dhe nëse po, është Apple dhe nuk ka asnjë problem .. Dhe nga sa thoni për galaxy s3 .. unë nuk kam shihet ndonje terminal deri tani qe deshton kaq shume .. Ne shume aspekte .. Duke qene ne rrugen time me 4s e mia vetem 1 muaj me pare .. Dhe futu ne internet dhe si nje rrufe .. Dhe provoje ne s3 dhe mos ngarko .. As edhe rifillimi .. E zgjidhi është sikur të ishte problem i softuerit, brenda një jave e rifillova rreth 4 herë .. Sepse nganjëherë ishte shtangur .. Do të ishte sepse i dha një kohë të vështirë. Por kjo nuk më kishte ndodhur kurrë në iOS .. Mendoni për këtë shumë mirë. U pendova. Mjaft e vërteta .. Një muaj pasi pata s3 e shita .. Nuk mund të ndaloj së thirruri .. E vetmja gjë është ekrani që duket perfekt .. Të shikoj video .. Por tani kam 5 dhe të dashurën time 4s dhe jo Unë do të ndryshoja për 4s .. Sapo ta keni në dorën tuaj .. Dhe ju e ndjeni sa shpejt është .. Në ngarkimin e faqeve .. që është bosh .. Sepse nuk peshon asgjë dhe është super i hollë! Ti lëshohesh Nëse nuk e keni provuar .. Ju këshilloj të shkoni në një Applestore tregon shumë se si hapet dhe ngarkon gjithçka .. Dhe kamera, megjithëse ka të njëjtën mgpx që e kam krahasuar. Me 4s dhe s3 dhe tregon shumë .. Ngjyrat janë më të gjalla .. Përndryshe bateria zgjat pak a shumë e njëjtë .. Se 4s .. S3 zgjat pak më shumë .. Por kur përdorni lojëra në s3 si për shembull fjala .. Përshtypja ime Ajo zgjat njësoj si një iPhone 4S, nëse do të ndryshonte në një s3 do të ishte vetëm për ekranin. Veglat dhe sfondet e animuara e bëjnë të vështirë! Unë përdor jailbreak dhe ju keni mijëra modifikime ..

   1.    xNjë dijo

    Ju nuk keni parë një S3 në jetën tuaj, fëmijë.

    1.    Android escacharrao dijo

     Unë e kam parë atë dhe sinqerisht, nuk e di se si dikush mund të blejë një vegël të tillë plastike me një OS me të vërtetë të dhimbshëm. Epo po, të gjitha kaniset kanë një.

 2.   frankastik frankastik dijo

  imi bën gjithashtu zhurmë kur e tund, edhe pse jo aq i ekzagjeruar; Do ta ndryshoj nesër!
  salut!

 3.   Joselillo dijo

  LOL !! është se është për të hyrë në këtë forum dhe për të hequr qafe iphone 5 !!

  si 4S nuk ka asgje miq

  1.    José dijo

   Epo, mendoj .. Ju nuk keni as 4s .. moreshtë më shumë! Nëse ju pëlqen iOS, nuk do të flisnit ashtu .. Dhe nëse po .. Unë nuk mendoj se e keni përdorur atë. Unë e kam atë dhe ju siguroj se është terminal shumë më i mirë se 4s .. Thjesht sepse është pothuajse 3 herë më i shpejtë .. Ka një aparat fotografik më të mirë .. Ka më shumë ekran .. Peshon 30 gram më pak dhe kjo tregon një shumë .. Dhe është mjaft më e hollë .. Dhe sigurisht më e bukur! Dhe unë nuk kam asnjë problem me të. Përveç reflektimit të reflektimit vjollcë që me lëvizjen më pak se një cm anash .. Zhduket .. Dhe nuk është ndonjë shqetësim deri tani .. Unë kam bërë shumë foto dhe ato dalin më mirë dhe me e gjalle sesa ne 4s, me pak fjale, kur ta kesh ose ta provosh, do te qeshesh me komentin tend ..

   1.    Joselillo dijo

    sa lehtë është të thuash gjëra që as vetë nuk i di!

    Unë madje kam ipad 2 gati, ju jeni shumë i zgjuar!

   2.    xNjë dijo

    Vërtet burrë, sa ju paguan molla? Askush nuk e mohon që 5 është më mirë, por as DE COÑA nuk vlen 700 € për ndryshimin, aq më pak nëse është plot me të meta fizike.

 4.   Gilbert G. dijo

  Ju nuk duhet gjithmonë të besoni në një video, pajisjet duhet të jenë të ndezura dhe kjo tregon se është një iPhone, dhe një gjë tjetër, që kjo pranë kutisë origjinale nuk do të thotë që telefoni të vijë me baterinë e fabrikës. Dhe që me një pajisje në ekran, tingulli është hequr tashmë. Duhen vetëm dy gishta të ballit për të ditur se nuk është kështu, duhet të keni më shumë kritere për të vendosur lajmet dhe për të bërë komente.

  1.    Pablo_Ortega dijo

   Gilberto, lajmet bazohen në kritere të forta. Siç mund ta shihni në artikull, ka disa video në YouTube që demonstrojnë problemin dhe qindra mesazhe në forume zyrtare të Apple. Këtu e marrim seriozisht punën gazetareske dhe klikimi në burim nuk kushton asnjë sekondë.

  2.    boxcss dijo

   Çfarë fanatizmi, nuk ka dyshim se është iPhone 5. 

   Ajo që ata thonë në video është se duke shtypur fort ekranin dhe mbulesën e pasme të iPhone bateria mbërthen në pozicion: S

 5.   iP4 dijo

  Epo, nëse dështon, për të hedhur poshtë garancinë. Mirë, ata fillojnë të shkojnë pak në tenxhere me dështimet, dhe unë mbroj konsumatorin në këtë drejtim, por ju jeni të ekzagjeruar. Unë njoh 7 persona me një iPhone 5 dhe asnjë prej tyre nuk ka pasur ndonjë nga dështimet që ju pikturoni sikur të dështuan në të gjithë, për më tepër, ata të gjithë punojnë në mënyrë perfekte dhe unë kurrë nuk i kam parë aq të kënaqur me një smartphone, (edhe një prej tyre vjen nga galaxy s3)

 6.   Ismaelfon dijo

  Ja. Jam sëmurë duke dëgjuar gënjeshtra Në Spanjë këto gjëra nuk ndodhin. Unë kam një iPhone 5 16 GB që funksionon shumë mirë për mua. nuk ka probleme me baterinë, nuk ka problem me wifi, nuk ka përshtatës lidhës, nuk ka probleme me kamerën ASNJ ASNJ 

 7.   dbdjz dijo

  PYETJE SERIOZISHT:

  Ku e keni blerë iPhone 5 ??? Dhe kur? Nëse nuk ka në dyqane !!

  1.    Ismaelfon dijo

   në dyqanin e aplikacioneve në Zaragoza dy javë më parë 

 8.   Paco dijo

  Epo shko gështenjë atëherë, ata nuk bëjnë asgjë më shumë sesa të dalin nga telashet, se nëse bateria bie, kamera nuk është shumë e mirë ... Unë jam shumë i lumtur me i-telefonin tim 4, nuk mendoj se është e nevojshme të shkoj deri në 5 e më shumë me çmimin që ka. Problemi i vetëm që kisha ishte bateria, e cila zgjati shumë pak, por unë e bleva këtë bateri http://es.shoppydoo.com/precios-repuestos_mviles-bater$c3$ada_para_apple_iphone_4s_64gb.html për ta shkëmbyer me atë origjinal që erdhi me celularin

 9.   Jorge dijo

  Epo po, unë kam të njëjtin problem së bashku me një problem më të madh: askush nuk e ndryshon iPhone tim në Spanjë për ta blerë atë në SH.B.A. Duket sikur garancia e saj e famshme ndërkombëtare nuk ekziston.

  Ata nuk më kanë dhënë një zgjidhje ose AppleCare. Na vjen keq, nëse më dhanë: më lër të shkoj në SH.B.A. për ta ndryshuar. Blerja e produkteve në Kinë funksionon më mirë se kjo.

  Unë do të paraqes një kërkesë në Drejtorinë e Përgjithshme të Konsumit dhe, varësisht nga zgjidhja e saj, unë do të zgjedh rrugën ligjore pasi nuk kam ndërmend të "ha"
  iPhone po ose po.