Disa karikues wireless Qi nuk do të karikojnë iPhone 12

Karikimi i iPhone

Duket se disa karikues wireless Qi nuk do të karikojnë iPhone 12 të ri. E vërteta është se nuk është për t’u habitur. Tregu është i përmbytur me karikues pa tela të të gjitha madhësive, ngjyrave, cilësive dhe çmimeve, me më shumë se një që nuk punojnë me iPhone 12.

ju mund sistemi i ri i magnetit që përfshin iPhone 12 për të lejuar ngarkimin e problemeve të MagSafe me disa karikues wireless. Kështu që nuk keni zgjidhje tjetër përveç se të luteni për të parë nëse mund të përfitoni nga karikuesi pa tel që keni aktualisht me iPhone tuaj të ri 12.

Disa përdorues po raportojnë disa rrjete sociale papajtueshmëritë duke ngarkuar disa karikues wireless Qi me iPhone-in e ri 12. Jo çuditërisht.

Ka shumë lloje të karikuesve pa tel në treg, me cilësi dhe çmime të ndryshme. Dhe iPhone 12 i ri përfshin një seri magnetesh në pjesën e pasme për të operuar sistemin e tij të ri të karikimit MagSafe. Kështu që disa karikues mund të mos luajnë mirë me magnetët në iPhone të ri.

IPhone iPhone janë duke përdorur Karikimi pa tel standard Qi që nga lançimi i iPhone X dhe iPhone 8 në 2017, e cila është arsyeja pse shumë njerëz kanë ngarkues ekzistues pa tel në dorë nga gjeneratat e mëparshme të iPhone. Fatkeqësisht, disa prej atyre karikuesve pa tel nuk duket se po punojnë si duhet me iPhone 12.

Në disa forume teknike, tashmë po shfaqen disa modele të karikuesve të papajtueshëm me iPhone 12, të tilla si Zens Liberty, Mophie Charge Stream Pad +, Nomad Base Station dhe Mophie 3-in-1 Wireless Charging Stand. Ka edhe ankesa për disa karikues pa tel anker.

Apple sapo lëshoi ​​versionin e ri të iOS 14.2 i cili përfshin një përmendje të një rregullimi për një çështje ku "pajisjet mund të parandalohen të karikohen pa tel". Kjo ka të ngjarë të rregullojë shumë nga çështjet e mësipërme, por disa karikues ende nuk do të punojnë me siguri. Kështu që tani e dini, nëse keni prekur, ose keni ndryshuar karikuesin, ose ktheni iPhone 12… të ri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.