Pak ndryshime për iPad Pro dhe iPad Mini sipas rrjedhjeve

mollë po anashkalon datat që janë përfolur javët e fundit në lidhje me produktet e reja në gamën iPad dhe MacBook. Aq sa ne pothuajse po e marrim si të mirëqenë që këto rrjedhje kanë qenë vetëm imagjinata e "analistëve" të etur për kopertina.

Sidoqoftë, informacioni i azhurnuar vazhdon të mbërrijë në këtë drejtim dhe ne gjithmonë duam t'ju mbajmë të azhurnuar më së voni. Me këtë rast, gjithçka tregon se ndryshimet në pjesën e jashtme të iPad Pro dhe iPad Mini do të jenë të papërfillshme ose pothuajse të papërfillshme, A është në rregull për ju që Apple ka ngadalësuar inovacionin në këto produkte?

"Rrjedhës" Sonny Dickson, i zakonshëm i Twitter me fotografi që na lënë surpriza të mëdha, ai na ka treguar iPad Mini të ri që nuk ka pësuar ndonjë ridizajnim në asnjë zonë, duke ruajtur kornizat e theksuara dhe butonin Home në fund, diçka që padyshim do t'u lërë përdoruesve një shije shumë e keqe në gojën e tyre, dhe unë mendoj se pikërisht iPad Mini do të ishte produkti që do të përshtatej më mirë me formatin e kornizave të reduktuara dhe dizajnin agresiv.

Po, gjetëm edhe disa ndryshime në iPad Pro, ku shohim një kamerë të trefishtë, e cila e afron këtë pajisje në mënyrë të rrezikshme me iPhone në ato terma. Ata mbajnë lidhësin inteligjent në pjesën e pasme dhe anësore. Ndërkohë, iPad Mini do të mbajë kamerën e vetme të pasme që do të shërbejë pak më shumë sesa të na nxjerrë nga rruga.

Më duket pothuajse një sulm që Apple nuk po e konsideron as mundësinë e ruajtjes dizajni i vjetër i iPad Mini që tani është nëntë vjeç, i cili do të thuhet së shpejti. Ata duket se janë të vendosur qartë për të shkatërruar gradualisht gamën e iPad Mini, një produkt që është veçanërisht tërheqës për shumë përdorues dhe po merr përçmim të madh nga Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Carlos dijo

    Ju lutemi ndryshoni atë "jehonë" në "bërë"