Disa përdorues ankohen për konsumin e lartë të baterisë të iOS 13.2.2.

Bateri iPhone

Duket se sa herë që Apple lëshon një version të ri të softuerit të saj për iPhone ose iPad, përdoruesit kanë përvoja të ndryshme për sa i përket performancës dhe veçanërisht për sa i përket konsumit të baterisë. Në këtë rast duket se disa përdorues do të raportonin problemet e konsumit në iOS 13.2.2 dhe kjo mund të zgjatet deri në versionin tjetër të lëshuar nga Apple.

Ne nuk po përballemi me një problem të përgjithësuar, larg tij, por është e vërtetë që disa përdorues do të përjetonin konsum të ndryshuar pasi të keni azhurnuar iPhone ose iPad. Në çdo rast, shumica e përdoruesve që kanë të instaluar këtë version të ri të iOS dhe iPadOS nuk e kanë problemin.

Ka shumë faktorë që i bëjnë këto konsumime të ndryshme midis pajisjeve të një personi ose një tjetri. Për shembull, ka shumë përdorues që konsumojnë vazhdimisht multimedia në iPhone, të tjerët luajnë lojëra dhe të tjerët dëgjojnë muzikë ose podcast, kështu që zakonisht është normale që midis tyre të shfaqen vlera të ndryshme të konsumit. Ne e përsërisim, nuk duket si problem i pergjithshem por ka ankesa për këtë.

Pyetja që vjen tani në mendje është se sa prej të prekurve kanë kryer një instalim të pastër të sistemit ose sa prej tyre kanë aplikacione që konsumojnë burime në sfond, për shembull. Në të gjitha rastet, konsumi i baterisë mund të ndryshojë dhe gjëja normale jashtë iPhone 11 Pro Max është që bateria e pajisjes të zgjasë një ditë. IPad është një çështje tjetër por zakonisht konsumi i lartë nuk është aq i dukshëm pasi ka një bateri shumë më të madhe. Tani kur kanë kaluar disa ditë nga lëshimi i këtij versioni të fundit, A vëreni konsum të shtuar të baterisë në iPhone ose iPad pasi keni instaluar versionin e ri të iOS 13.2.2?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

15 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Aleks Rosu dijo

  Padyshim, unë kam një iPhone XR dhe bateria bie vetëm duke e parë atë, dhe dua të them që në gjysmë ore shkon në mënyrë perfekte 2% ose 3% thjesht duke parë kohën.

  Nga dëshpërimi kam vendosur profilin beta të iOS 13.3 për të parë nëse i përmirëson gjërat ...
  nesër do të shikoj për të parë.

  1.    I krishterë dijo

   Epo, ndaloni së shikuari kohën dhe do të kurseni atë 2 ose 3%, unë tashmë e kam gjetur zgjidhjen.

 2.   GJINA dijo

  Unë kam një iPhone SE dhe me azhurnimin më të fundit bateria më bie në mënyrë alarmante dhe përdorimi që unë i jap është ajo që i kam dhënë gjithmonë.

  1.    Xaifhone dijo

   E njëjta gjë më ndodh, nëse nuk e përdor, mund të mbajë lart, por pa kursyer baterinë në vend, tashmë është e ekzagjeruar që bie më shumë se 20% në 10 minuta përdorimi duke parë një aplikacion për motin.

 3.   Naomi dijo

  Po, ngarkesa që dikur ishte e mjaftueshme për të kaluar ditën tani zgjat gjysmën e aq më shumë

 4.   Alfonso dijo

  Unë kam një iPhone 6s Plus dhe më ndodh saktësisht e njëjta gjë; bateria shkon nga 100% në 60 në vetëm 8 minuta përdorim !!
  E mahnitshme!

 5.   Josean dijo

  E njëjta gjë e saktë më ndodh, bateria zgjat shumë më pak dhe mënyra në të cilën% e humbur është jashtëzakonisht e ekzagjeruar.

 6.   Paco dijo

  Në të njëjtën gjë me një 6s, provova beta 13.3 por asnjërën ose të përmirësuar

 7.   Abel dijo

  Diçka e ngjashme më ndodh në iphone 8 plus, por specifikisht ajo që shpenzon më shumë është problemi i mos lidhjes së saktë të Bluetooth dhe nganjëherë tamponimi i përpjekjes për tu lidhur mund të zgjasë shumë nëse nuk mbaj mend ta fik dhe të tjerët arrijnë vetëm në fund të pasdites dëshpërohet paksa më kujton se si të shkoj me iphone 5 dhe karikuesin gjithmonë.

 8.   Aitor dijo

  Me un11pro kam arritur 64% në fund të ditës rregullisht, tani kam arritur 20% pas azhurnimit

 9.   gean dijo

  Unë kam iPadOS 13.2.2 dhe një ditë po shikoja një seri dhe në një mënyrë të ekzagjeruar iPad filloi të nxehej sa dukej se do të shpërthente, pendohem që kam migruar nga ios 12 në iPadOS

 10.   Amayrani dijo

  A ka gjetur dikush një problem me lidhjen e orës së mollës me këtë azhurnim të ri?
  Sapo bleva orën time të mollës dhe nuk më lejon ta lidh pasi nuk kërkon azhurnimin e orës së re, me sa duket është një dështim i IOS 13.2.2

 11.   Ricardo dijo

  Meqenëse kam instaluar IOS 13.2.2 në Iphone XS tim, kapaciteti maksimal i baterisë shkoi nga 93% në 89% !!, para se dita e funksionimit të mbaronte me 40% bateri, tani 30% dhe nganjëherë më pak

 12.   Oscar dijo

  Ndërsa kam kërkuar informacione mbi këtë temë, rreth 10 minuta, iPhone 6s im ka shkuar nga 100% në 70%.

 13.   E marte dijo

  E njëjta gjë më ndodh, unë jam duke e ngarkuar pajisjen gati 2 herë në ditë sepse nuk funksionon siç bëri me versionin e mëparshëm, ata duhet ta zgjidhin këtë problem urgjent.