Disa përdorues do të kishin probleme me ekranin e iPhone 14 Pro

Problemi me ekranin e iPhone 14 Pro

Shumë prej jush do të gjejnë, me fat, një iPhone 14 në pemët e Krishtlindjeve në këto ditë festash, një shenjë se padyshim se jeni sjellë mirë... Por duket se iPhone-i më i mirë, deri më sot, nga Apple ka një problem tjetër. .. A po përballemi me një të re porta e ekranit? disa përdorues raportojnë disa linja misterioze në ekranet e iPhone 14 Pro të tyre. Vazhdoni të lexoni se ne ju tregojmë të gjitha detajet.

Siç mund ta shihni në tweet-in e mëparshëm, ky përdorues i një iPhone 14 Pro raportoi se kur ekrani i tij i iPhone u ndez, pa qenë nevoja të fiket plotësisht, ju shihni vija horizontale në ekran si ajo që mund të shihni në imazhin që kryeson këtë postim. Një problem që mund të jetë nga ekrani, por pas disa testeve në distancë me Apple duket se janë përjashtuar. Nga mbështetje nga molla i thanë se do të fshijë të gjithë pajisjen tuaj, por ju duket se keni ende të njëjtin problem pasi të keni restauruar iPhone 14.

Në temën e Reddit ku u raportua për herë të parë ky problem, disa përdorues komentojnë se problemi është edhe më i shpeshtë kur shumë video janë parë më parë në iPhone, d.m.th. kur ekrani i pajisjes është "i detyruar". Natyrisht nuk është një gabim që vjen nga detyrimi i diçkaje, ekrani i iPhone duhet të qëndrojë pa probleme, por megjithëse mbështetja e Apple flet për një dështim të softuerit, problemi mund të jetë një përzierje e harduerit dhe softuerit. Dhe ti, A keni vënë re ndonjë problem të ngjashëm në pajisjet tuaja? A i jeni drejtuar një Apple Store për një problem të ngjashëm? Ju lexojmë në komente...

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.