Disa përdorues marrin një paralajmërim të gabuar "ruajtja e plotë" pas përditësimit në iOS 15

Gabim në iOS 15

Duket e pabesueshme, por edhe duke lëshuar versione të panumërta beta para-finale për të gjithë përdoruesit, herë pas here një «insekt»Në versionin përfundimtar të një azhurnimi të rëndësishëm të softuerit Apple. Dhe do të ndodhë që ata nuk janë testuar, dështuar dhe modifikuar në mënyrë të padëshirueshme.

Epo, duket se në iOS 15 dhe iPadOS 15 një gabim është anashkaluar nga zhvilluesit, pasi disa përdorues kanë filluar të ankohen se pas përditësimit të iPhone -ve dhe iPadëve të tyre këtë javë, ata marrin një paralajmërim për «Magazinimi i iPhone (ose iPad) pothuajse i plotëKur ata në të vërtetë kanë shumë hapësirë ​​ruajtëse falas.

Shumë përdorues të iPhone dhe iPad po raportojnë në rrjetet sociale një gabim disi kurioz që shfaqet pasi kanë përditësuar pajisjet e tyre në iOS 15 o iPadOS 15Me Rezulton se shfaqet një alarm që paralajmëron se ruajtja e pajisjes është pothuajse e plotë, kur me të vërtetë nuk është.

Dhe për fat të keq, ju nuk mund ta "fshini" këtë alarm nga ekrani i Cilësimeve, pasi pajisja juaj ka shumë hapësirë ​​të lirë, por iOS mendon se nuk është. Edhe nëse akoma fshini diçka tjetër dhe lironi pak më shumë hapësirë, paralajmërimi vazhdon të shfaqet gabimisht.

Ekipi i Mbështetjes së Apple tashmë është në dijeni të defektit. Për momentin, gjithçka që ata kanë bërë është të këshillojnë përdoruesit që hasin në këtë problem ristartoni pajisjet tuaja, por duket se një zgjidhje e tillë nuk është e realizueshme në shumicën e rasteve, dhe alarmi "Magazinimi i iPhone pothuajse i plotë" vazhdon të shfaqet.

Padyshim që në Cupertino ata tashmë janë duke punuar në zgjidhjen e këtij defekti të vogël, dhe ne jemi të sigurt se ata së shpejti do të lansojnë një pak azhurnim si iOS 15 ashtu edhe iPadOS 15 për të zgjidhur rrëmujën, dhe kështu të zhduket paralajmërimi i bezdisshëm se po ju mbaron hapësira ruajtëse falas kur nuk është vërtet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.