Disa përdorues të iPhone 12 mini raportojnë gabime në prekje në ekranin e kyçjes

iPhone 12 mini

Duket se një "defekt" i vogël është futur në iOS 14. Disa përdorues të iPhone 12 mini të ri po raportojnë se ekrani me prekje nuk është shumë "i hollë" kur celulari është i kyçur. Nuk duket si një gabim shumë i madh.

Nëse ata shpjegojnë se ndjeshmëria e ekranit të iPhone funksionon në mënyrë të përsosur, dhe ata zbulojnë vetëm disa defekte kur është ekrani i kyçjes, sigurisht që është një defekt në iOS që Apple do ta rregullojë shpejt në një azhurnim të ardhshëm.

Disa përdorues të iPhone 12 mini të ri po raportojnë çështje të ndjeshmërisë së ekranit të kyçjes që kur morën celularët. Kjo shpjegohet në rrjete të ndryshme sociale dhe forume të specializuara si p.sh. Reddit, ku po ka shumë që ankohen për të njëjtën gjë.

Në mënyrë të veçantë, ata shpjegojnë se gabimi qëndron kur rrëshqasin gishtin lart nga fundi i ekranit të kyçjes duke përdorur gishtin e madh për të zhbllokuar pajisjen, ose kur shtypin elektrikun ose butonat e kamerës në ekranin e kyçjes. Ata duhet ta bëjnë veprimin disa herë sepse herën e parë nuk funksionon.

Ekrani nuk e njeh gjithmonë shtypjen ose rrëshqitjen lart për tu shkyçur. Per fat te mire pasi të shkyçet, ekrani funksionon në mënyrë perfekte. Pra, në shikim të parë, duket si një defekt i vogël softueri.

Le të shpresojmë kështu, pasi me një azhurnim iOS do të zgjidhej. Unë as nuk dua të mendoj se ishte një gabim harduer i ekranit, i cili do të përfaqësonte që kompania duhet të zëvendësonte terminalet.

Disa përdorues e shpjegojnë atë nëse celulari është i lidhur me karikuesin, problemi zhduket. Zhduket gjithashtu nëse hiqni mbulesën mbrojtëse të pasme dhe merrni telefonin direkt. Kurioz.

Stillshtë ende shumë herët të dihet nëse është një problem softueri apo hardueri, pasi ankesat sapo janë shfaqur. Le të presim përgjigjen e Apple në lidhje me të


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.