Disponueshmëria e AirPods bie në 4 javë

Ndërsa shumë bloge në lidhje me Apple dhe teknologjinë në përgjithësi, ne i bëmë jehonë disa patentave që na treguan disa kufje pa tel të mundshëm nga Apple, ato nga Cupertino tashmë i kishin ato në zinxhirin e prodhimit dhe pak më vonë ato u prezantuan zyrtarisht në të njëjtën Keynote në të cilën ai prezantoi iPhone 7 dhe 7 Plus. Por deri në fillim të dhjetorit, dhe pas disa javësh vonesë, AirPods nuk arritën në publik. Që atëherë data e pritshme e transportit ka qenë gjithmonë 6 javë, gjë që ka detyruar shumë përdorues të kthehen në tregun e dorës së dytë në mënyrë që t'i blejnë ato edhe nëse do të duhej të paguanin më shumë për to.

Tim Cook ka siguruar në intervista të ndryshmeKëta që po bëjnë gjithçka që është e mundur për të zvogëluar atë periudhë, por siç e kemi parë, ose Tim Cook na jep kohë që të përpiqemi të justifikojmë vonesën, ose është me të vërtetë një strategji marketingu, pasi që megjithë atë periudhë afatgjatë, shumë përdorues po shohin se si i marrin AirPods në më pak kohë sesa ishte planifikuar fillimisht.

Parashikimi 6-javor është zvogëluar nga dy ditë më parë në 4 javë në të gjithë botën, domethënë në të gjithë botën. Me sa duket prodhuesi i AirPods, Winstron ka vendosur bateritë një herë dhe ka arritur të zvogëlojë kohën e prodhimit dhe më vonë në Apple Store.

Nëse më parë afati i vlerësuar ishte 6 javë dhe AirPods mbërrinin gjithmonë më herët, pritet që tani që afati është ulur me 2 javë, ata do të arrijnë te përdoruesit në më pak kohë. Ose ndoshta, Një rinovim i mundshëm i AirPods po vjen dhe Apple dëshiron të heqë qafe të gjitha njësitë sa më shpejt të jetë e mundur, megjithëse të jem i sinqertë, AirPods aktualisht kanë pak hapësirë ​​për përmirësim sa i përket estetikës, pasi që funksionalitetet mund të zgjerohen përmes firmware.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.