Jony Ive thotë se dizajni i iPhone X mori më shumë se dy vjet për t'u zhvilluar

grihë

Pa dyshim iPhone X i ri ka të gjitha fletët e votimit për të fituar një vend të rëndësishëm në tregun aktual Dhe është që ekrani i iPhone është rritur me kalimin e kohës, por në të njëjtën kohë me ekranet, madhësia e përgjithshme e iPhone është rritur gjithashtu me këtë rritje dhe kjo duket se është sfida e vërtetë për ekipin e Jony Ive.

Në këtë kohë, modeli i ri i Apple merr një kthesë të rëndësishme për sa i përket madhësisë së përgjithshme të iPhone, i përqendruar mbi të gjitha në eleminimin e kornizave dhe një ekrani që zë pothuajse të gjithë pjesën e përparme. Ne të gjithë jemi shumë të interesuar që iPhone-et e mëposhtëm të jenë të tillë në të ardhmen, dhe me fjalët e Shefit Designer të Apple, Jony Ive, ky model u kushtoi atyre më shumë se dy vjet zhvillim në Cupertino.

Intervista e dhënë për Shtëpia Brutus, tregon një Ive në thelbin e tij të pastër dhe pa dyshim mund të themi se është e vërtetë që kjo intervistë thotë se iPhone X u erdhi atyre për dhjetë vjetorin e iPhone. fjalë për fjalë: «Se produkti ishte gati me kohë për 10 vjetorin e iPhone në 2017 ishte një rastësi e mrekullueshme. " por ka shumë prej nesh që e besojnë atë qartë ishte ajo që ata po kërkonin që nga fillimi. 

Ai gjithashtu shpjegon problemet serioze të zbatimit të këtij projekti unibody me ekranin e ri OLED ose sensorët e zbatuar në kamera për TrueDepth nuk kanë funksionuar gjithmonë mirë. Puna me këtë iPhone X është e mirë dhe e gjitha falë më shumë se dy viteve të zhvillimit intensiv. Ive, nuk është i prirur për të dhënë intervista dhe ne shohim lëvizje vetëm kur një lançim ose ngjashëm po afrohet, në këtë rast ne kemi parë intervistën të reklamuar në internet në mes MacOtakara. Në çdo rast, gjëja e rëndësishme është që ne po përballemi me një pajisje që është një sfidë e madhe për Apple dhe tani për tani puna e bërë nga ekipi Ive duket se tërheq për të gjithë përdoruesit dhe vetë kreun e ekipit të dizajnit.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   JEZUSI KQRKON dijo

    Çfarë ekzagjerimi.