Ne testuam Pad-in e Karikimit pa tel të Mophie për iPhone

Karikimi pa tel ka ekzistuar për një kohë të gjatë, por Apple ka hezituar ta zbatojë atë në iPhone deri më tani, pasi të gjitha thashethemet sugjerojnë se iPhone 8 mund të karikohet pa lidhur asnjë kabllo. Sidoqoftë Ata që tashmë duan të rimbushin iPhone-in e tyre duke përdorur këtë metodë mund ta bëjnë këtë falë bazës së karikimit pa tel "Charge Force" nga Mophie, i cili së bashku me kutinë e baterisë "Juice Pack Air" që ju treguam ditët e tjera formojnë një set perfekt në mënyrë që iPhone-i ynë të mos na lerë kurrë shtrirë. Ne e kemi testuar atë dhe do t'ju tregojmë se si funksionon.

Standardi Qi si teknologji

Kjo bazë karikimi është në përputhje me standardin Qi, më e përhapura në këtë lloj teknologjie, që do të thotë se Jo vetëm që do të na ndihmojë të rimbushim iPhone me kutinë Juice Pack Air, por gjithashtu mund të rimbushim çdo pajisje që është në përputhje me këtë standard, e cila përfshihet në gjithnjë e më shumë telefona inteligjentë Android. Një bazë për të gjitha pajisjet tona është e mundur falë kësaj teknologjie.

 

Kompakt dhe diskret

Pa zhurmë, kështu duhet të jetë çdo pajisje që dëshiron të mbetet pa u vënë re. Kjo mund të kalojë në mënyrë të përkryer për një disk të jashtëm, pasi madhësia dhe dizajni i tij e bëjnë atë të vështirë të tërheqë vëmendjen. Mund ta vendosni në tryezën tuaj pa u përplasur, apo edhe në komodinën tuaj. Mund të lidhet me portën USB të çdo kompjuteri ose me një karikues muri falë kabllos microUSB që përfshin, e cila është gjithashtu e njëjtë me rastin e ajrit të Mophie Juice Pack.

Ka një dritë të vogël pilot që ndizet kur smartphone-i juaj po karikohet, përveç që ndez LED-të në kutinë Juice Pack Air të iPhone-it tuaj. Ju nuk do të duhet të kuptoni se si ta vendosni iPhone në të, pasi magnetët bëjnë që iPhone të pozicionohet "automatikisht" në pozicionin e duhur. Baza gjithashtu ka peshë të mjaftueshme në mënyrë që të mund të hiqni iPhone pa marrë bazën me vete.

Mophie gjithashtu ka dy baza të tjera të ngjashme, njëri prej tyre me një këmbë që ju lejon të vendosni iPhone në një pozicion vertikal, ideal për çdo tryezë dhe një tjetër që ndreqet në shfryn e makinës dhe kjo ju lejon të mbani iPhone në një pozicion perfekt për të përdorur shfletuesin, madje lejon që ai të vendoset në një pozicion horizontal. Të tre bazat janë tashmë në shitje në faqen zyrtare të Mophie, në Amazon dhe MediaMarkt, me çmime që variojnë nga 44,95 € për modelin më themelor në 64,95 € për modelet me mbështetje dhe për grilat e ventilimit.

Mendimi i redaktorit

Jastëk pa tela për ngarkimin e forcës së karikimit Mophie
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
44,95 €
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 70%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 80%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

rekuizitë

 • Dizajn diskret
 • Ju lejon të vendosni dhe hiqni iPhone lehtësisht
 • LED që tregon rimbushjen aktive
 • I pajtueshëm me standardin Qi

Contras

 • Jo i adaptueshëm për rrjet ose mbështetje, duhet të blihet veçmas
 • Ju duhet kutia e baterisë Juice Pack Air për iPhone

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.