Dhurimi kryesor i mollës pas Irma e Harvey

Apple është gjithmonë e vetëdijshme për atë që ndodh nëpër botë dhe më shumë kur flasim për këtë lloj fenomeni meteorologjik aq të dëmshëm sa uraganet ose tërmetet. Me këtë rast, kompania Cupertino përveç mundësimit të seksionit të dhurimeve iTunes siç bën zakonisht sa herë që ndodh një katastrofë e kësaj madhësie, i ka dhuruar 5 milion dollarë entitetit Hand in Hand.

Vetë Tim Cook njofton këtë donacion në llogarinë e tij zyrtare në Twitter përveç dërgimit të një mesazh inkurajimi për të prekurit nga Irma dhe Harvey, dy uragane që goditën brigjet e Shteteve të Bashkuara me një forcë të jashtëzakonshme.

Kanë mbetur vetëm disa orë për një nga ngjarjet më të rëndësishme të kompanisë Cupertino, por kjo nuk është arsye për të parë këtë lloj gjesti përballë fatalitetit të kaq shumë njerëzve dhe mbështet me një shumë të mirë parash që padyshim do të shërbejë për t’u ngritur përsëri te të prekurit. Kjo është e fundit Mesazh Twitter nga CEO i Apple:

Përveç kësaj, e njëjta cicërimë shton lidhjen me të vetën Dorën në duar në të cilën publikohet lajmi për këtë donacion bujar të Apple prej 5 milion dollarësh. Ne duhet të rimarrim veten, pavarësisht goditjes së marrë dhe këto donacione janë shumë të rëndësishme në këtë kohë. Vetë deklarata njofton se çeku paguhet sot dhe fillon sa më shpejt të jetë e mundur në detyrat e rindërtimit dhe ndihmën për viktimat, dhe është se shumë sigurues nuk mbulojnë këtë lloj fatkeqësish natyrore dhe organizata jofitimprurëse siç janë dora-dorës Fondi i Ndihmës së Uraganëve, janë përgjegjës për furnizimin e të prekurve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.