Dëshironi të bëheni pjesë e gjeneratës së ardhshme të talentit Apple?

Dëshironi të bëheni pjesë e gjeneratës së ardhshme të talentit Apple?

Nëse jeni adhurues i Apple, produkteve dhe shërbimeve të saj, me siguri në më shumë se një rast keni imagjinuar se sa do të dëshironit të bëheni pjesë e kompanisë më të vlerësuar dhe të admiruar në botë. Epo, nëse gjithashtu mendoni se keni një talent të shkëlqyeshëm për fushën e marketingut dhe krijimtarisë, përgatiteni sepse ndoshta mund të jeni pjesë e gjeneratës së ardhshme të punëtorëve të Apple.

Kompania Cupertino po kërkon talentët më të mirë në botën e marketingut të cilët do të ndërtojnë Apple të nesërmen dhe për këtë, ajo ka krijuar një program i ri i quajtur "Pemishte". Këtu ju tregojmë të gjitha detajet, kështu që duhet të jeni shumë të vëmendshëm.

Apple kërkon "gjeneratën tjetër të mendimtarëve dhe krijuesve"

Pemishtja është një program i ri i rekrutimit të stafit i nisur nga Apple, qëllimi kryesor i të cilit është të "Të mësuarit dhe rritja e ndërsjellë për brezin e ardhshëm të mendimtarëve dhe krijuesve të Apple."

Dëshironi të bëheni pjesë e gjeneratës së ardhshme të talentit Apple?

Për të ndërmarrë këtë detyrë, Apple ka krijuar një mikrosit specifik brenda faqes së saj në internet, kopertina e të cilit është e kufizuar në një tekst të vetëm prezantimi që është një deklaratë qëllimi, në të njëjtën kohë që do t'ju lejojë të njihni llojin e profesionistit që kompania po kërkon:

Momenti është tani. Hidhni gjithçka që dini nga dritarja. Gjithçka. Kreu i pari. Anëtarësohuni në Orchard. Nëse jeni me fat të bëni prerjen, shpresojmë se do të rrethoheni me shpirtra të një mendjeje të cilët janë po aq të tmerruar dhe të ngazëllyer sa ju. Bëhuni pjesë e një ekipi të zgjedhur me kujdes me një mori talentesh. Le të shkelmojmë së bashku. Le të panikojmë së bashku. Le të rritemi së bashku. Punoni së bashku me trurin e të gjithë ikonës së punës së Apple që doni. Shiko DHE meso. Besojini instikteve tuaja. Sfidoni rrugët tona. Bëni një ndikim në gjithçka që prekni. Jini të përgatitur të pengoheni dhe të bini dhe të bëni një budalla. Do të jetë i komplikuar, dhe nuk do të jetë bukur disa herë, por nëse qëndroni së bashku si një ekip, do të krijoni një lidhje të veçantë dhe diçka me të vërtetë e mrekullueshme do të dalë nga e gjitha. Merre nga ne. Isshtë mënyra e vetme. A ju duket çmendur ky propozim? Mirë Ne na pëlqejnë njerëzit e çmendur.

Pemishtja Hasshtë publikuar brenda ofertës së punës për Apple por, bazuar në atë që sapo keni lexuar dhe karakteristikat e programit, është e qartë se është shumë më tepër sesa një ofertë e thjeshtë për punë.

Çfarë është Pemishte?

Vetëm një duzinë profesionistësh do të kenë mundësi të hyjnë këtij programi të ri. Këto talente të marketingut dhe krijimtarisë duhet të kenë njërin nga tre profilet e treguar:

  • Drejtorët e artit (katër pjesëmarrës)
  • Redaktorët (katër pjesëmarrës)
  • Planifikuesit strategjikë (dy pjesëmarrës)

Ata të gjithë do të plotësojnë një program trajnimi kohëzgjatja e të cilit do të jetë gjashtë muaj, dhe ata do ta bëjnë atë së bashku me ekipin e komunikimeve Apple.

Lajm i mirë për të gjithë ju që po mendoni të paraqisni kandidaturën tuaj është ai Apple nuk kërkon përvojë paraprake profesionale, e cila është një avantazh i madh në kohët aktuale. Ne supozojmë se Apple dëshiron të trajnojë gjeneratën e ardhshme të talenteve në kompani në bazë të parimeve dhe filozofisë së vet dhe për këtë, asgjë më mirë sesa të arrijë "e pastër" nga ndikimet e jashtme. Në fakt, kandidatët që kanë përvojë pune më shumë se tre vjet nuk do të pranohen.

Si mund të aplikoj në program?

Të regjistroheni për të Pemishtja do të duhet të shkruash dhe dërgoni një letër përcjellëse shoqëruar nga tuajat CV dhe më të mirët mostra të punës tuaj në reklamim, marketing ose dizajn që mbështesin "talentin ose pasionin tuaj për komunikim".

Afati i fundit për pranimin e aplikimeve përfundon më 4 nëntor. Pastaj, një komision do të rishikojë nominimet, do të zhvillojë intervista përmes FaceTime dhe do të zgjedhë disa finalistë që do të fluturojnë në selinë e Apple në Cupertino. Aty ata duhet të kalojnë një intervistë personale që i lejon ata të bashkohen me kompaninë në 16 Janar 2017.

Lessshtë e panevojshme të thuhet, nëse ju jeni një nga të zgjedhurit, do të merrni një pagë dhe gjithashtu një ndihmë për transferimin dhe akomodimin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.