Doppler është azhurnuar dhe nuk është më e nevojshme të përdorni iTunes

Aplikacioni Doppler muzikë jashtë linje iPhone

E vërteta është se të jesh në gjendje të kontrollosh muzikën tënde të ruajtur në iPhone pa qenë e nevojshme të kalosh iTunes është një sukses. Ne kemi biseduar tashmë Doppler disa muaj më parë dhe, megjithëse kishte ende disa karakteristika për t'u shtuar, zhvilluesi Edward Wellbrook siguroi se në versionet e ardhshme do të kishte surpriza. Dhe këto tashmë kanë arritur në versionin e fundit Doppler 1.1.

Çfarë mund të presim në këtë version të ri? Mirë për shembull: redaktoni listat e dëgjimit nga aplikacioni; të jetë në gjendje të importojë skedarë në iPhone tonë me shtesa MP3, FLAC, WAV, etj. Dhe fuqia importoni skedarë nga aplikacioni "Files" pa pasur nevojë të kaloni në iTunes.

pamjet e ekranit muzikë doppler menaxher jashtë linje iPhone

Jo vetëm që do të jeni në gjendje të eksportoni skedarë nga menaxheri ynë i skedarëve që u shfaqën me iOS 11, por gjithashtu mund të vazhdoni të përdorni iTunes ose AirDrop. Eshte me shume, ne mund t'ju themi se ju mund të kaloni skedarë tek Doppler nga një Sticks Memory.

Ne kemi përdorur në këtë rast një Sticks Memory nga Transcend, ideal për menaxhimin e imazheve dhe videove tona shpejt. Si Epo, zgjedhja e skedarëve që na interesojnë nga brenda memorjes USB dhe kopjimi. Në menunë që do të shfaqet gjithashtu do të shfaqet opsioni për të kopjuar. Ne do ta transferojmë të gjithë materialin në dosjen Doppler. Në këtë rast duhet të kemi parasysh gjithashtu që për të menaxhuar këtë memorje Transcend duhet të shkarkojmë një app pronari i cili do të lehtësojë punën tonë. Megjithëse do të flasim për këtë memorie USB në një artikull tjetër pasi ka qenë një alternativë e shkëlqyer për të lëvizur skedarë të rëndë nga një vend në tjetrin.

Aplikacioni Muzikor AirDrop Doppler

Tani, zgjidhja më praktike, mbase, është përdorimi i AirDrop. Nga Mac-i juaj, përmes «Gjetësit», shënoni të gjitha pjesët që dëshironi të importoni. Pasi ta keni gati listën, shtypni butonin "Ndaj" - në imazhet e bashkangjitura që mund të shihni se ku është -, zgjidhni opsionin AirDrop dhe dërgoni të gjithë materialin në iPhone tuaj. Pranoni skedarët përmes telefonit celular dhe zgjidhni të hapni të gjitha skedarët me Doppler. Gjithçka është kaq e thjeshtë. Kjo është, një mënyrë për të menaxhuar bibliotekën tuaj muzikore me pak më shumë pavarësi.

Sapo të përdorni Doppler në iPhone tuaj, natyrisht –dhe madhësia e bibliotekës suaj do të hyjë këtu–, ju do të jeni në gjendje të kërkoni për artistë, albume ose këngë të veçanta që të mund të arrini preferencat tuaja më shpejt. Alsoshtë gjithashtu interesante të dihet se është i pajtueshëm me përdorimin e AirPods, HomePod ose ndonjë pajisje audio Bluetooth. Tani, duhet ta dini gjithashtu që Doppler nuk është një aplikacion falas. Çmimi i saj është 4,99 euro.

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Dorezat dijo

  "Zhvilluesi Edward Wellbrook pohoi se në versionet e ardhshme do të kishte surpriza" ... "Do të kishte surpriza"
  Niveli i shkrimit këtu i bën sytë të rrjedhin gjak. Rregullat e gramatikës së kopshtit