Anker Soundcore Flare +, dritë dhe fuqi për muzikën tuaj

Të shijosh muzikën tënde është më e lehtë se kurrë sot. Ne kemi muzikë në telefonat tanë, në tablet, madje edhe në orët tona, altoparlantët vetë kanë muzikë pa pasur nevojë për një pajisje tjetër për ta siguruar atë. Por një altoparlant i thjeshtë që na ofron tingull të mirë me një çmim shumë të arsyeshëm është gjithmonë një lajm i mrekullueshëm.

Ky është saktësisht roli i këtij Souncore Flare + nga Anker, një folës pa asistentë, i lëvizshëm deri në pikën që mund ta marrim me vete ku të duam, me një autonomi të mirë dhe kjo na ofron një tingull të fuqishëm me bas të mirë, ndriçim për të gjallëruar festën dhe rezistencën ndaj ujit. Ne e kemi provuar atë dhe ju tregojmë përshtypjet tona.

Dizajn esëll me surpriza

Dizajni i altoparlantit është mjaft konvencional, megjithëse ka një profil të "ndezur" që e bën atë disi më origjinal dhe mbi të gjitha më të qëndrueshëm, pasi ka një bazë më të gjerë dhe më të rëndë. Mbuluar nga materiali tekstil, dhe me pjesën e sipërme dhe të poshtme të gomës, jo një folës tërheqës në shikim të parë, por ka një surprizë të integruar që mund të gëzojë më shumë se një.

Baza ka drita LED që mund t'i përdorni për të ndryshuar ritmin e muzikës nga altoparlanti, ose për të ndjekur një model të caktuar. Ato janë plotësisht të personalizueshme me aplikacionin Soundcore të disponueshëm për të dy iOS (lidhje) dhe Android (lidhje). Opsionet e personalizimit janë të shumta, dhe ju mund të gjeni nga ndriçimi më relaksues deri tek disko. Sigurisht, nëse nuk doni asnjë lloj drite, mund t'i fikni ato.

Ka butona kontrolli në pjesën e sipërme (kontrolli i riprodhimit, kontrolli i ndriçimit dhe modaliteti BassUp për të rritur basin), një dorezë për ta transportuar ose fiksuar në çantën tuaj të shpinës dhe nën një kapak silikoni lidhjet e hyrjes microUSB (rimbushje), USB (për të rimbushur telefonin inteligjent). Të jesh në gjendje të rimbushësh iPhone ose ndonjë smartphone tjetër është diçka shumë e mirëpritur, në mënyrë që muzika të mos duhet të ndalet sepse ju ka mbaruar telefoni. Në këto lidhje butonin për ta lidhur atë përmes Bluetooth dhe butonit të energjisë.

Kapaku i silikonit është shumë i përshtatshëm për të mbrojtur këto lidhje, të rëndësishme nëse e konsiderojmë atë Speakershtë një altoparlant i papërshkueshëm nga uji (IPX7) kështu që pa frikë mund ta çoni në pishinë për të montuar festën e vitit. Duke marrë parasysh madhësinë dhe autonominë e tij (20 orë rishikim me një karikim të plotë), është një altoparlant mjaft i lehtë (850 gr) për ta marrë me vete kudo.

Tingull i fuqishëm me bas të mirë

Tingulli është mbresëlënës për një altoparlant të kësaj madhësie. Me të vërtetë ka një vëllim shumë të lartë, megjithëse kur e shtypni shumë volumin tashmë mund të vëreni ndonjë shtrembërim të vogël. Një tjetër gjë që bie në sy në këtë seksion është basi, shumë goditës. Ndërtimi i altoparlantit do të thotë që tingulli shpërndahet në rreth 360º, kështu që tingulli nuk do të ndikohet shumë nëse jeni përpara ose në krah, gjë që është e rëndësishme për ta vendosur atë jashtë.

Një por që mund t'i vihet këtij altoparlanti është se kur përdorni mënyrën BassUp për të nxjerrë basin, mesataret janë disi të fshehura. Kjo është zgjidhur pjesërisht duke çaktivizuar këtë mënyrë. Tingulli në përgjithësi është mjaft i mirë, veçanërisht kur merrni parasysh madhësinë dhe çmimin e tij.. Nëse e krahasojmë atë me UE Boom 2, në të njëjtën gamë të çmimeve, do të thoja që tingulli i ofruar nga ky Flare + është disi më i lartë.

Mendimi i redaktorit

Në një botë ku altoparlantët inteligjentë përmbytin shtëpitë, ka ende vend për altoparlantë konvencionalë që ofrojnë cilësi të mirë të zërit me çmime konkurruese, e cila në fund të fundit vjen në të vërtetë kur bëhet fjalë për altoparlantët. Anker Soundcore Flare + dallohet me një fuqi befasuese për madhësinë e tij, bas mjaft i rëndësishëm dhe autonomi të mirë me transportueshmëri të madhe. Rezistenca e tij ndaj ujit është gjithashtu një pikë shumë në favor të saj, si dhe ndriçimi i personalizuar LED. Për gjithë këtë është një nga altoparlantët Bluetooth më të rekomanduar në rangun e tij të çmimeve: 109 € në Amazon (lidhje) Mund ta gjeni gjithashtu në dyqane fizike si Worten, Media Markt dhe Orange.

Soundcore Flare +
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
109
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 70%
 • tingull
  Redaktori: 70%
 • autonomi
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.