Dropbox është azhurnuar duke shtuar mbështetje për PIP dhe funksione të reja për aplikacionin Messages

ipad-features-2

Shërbimi më veteran i ruajtjes që është bërë një nga më të përdorurit në të gjithë botën, pavarësisht hapësirës së vogël të ruajtjes që na ofron, Dropbox, sapo ka azhurnuar aplikacionin e tij duke përfituar nga funksionet e reja të ofruara nga iOS 10. Falë këtij azhurnimi ne do të jemi në gjendje te ndani përmes aplikacionit Messages çdo dokument që kemi ruajtur në llogarinë tonë Dropbox shpejt dhe lehtë. Nëse po ndajmë një dokument me persona të tjerë, do të marrim një njoftim nëse dokumenti është modifikuar nga ndonjë prej personave të autorizuar.

Por lajmet nuk ndalen këtu. Edhe pse Dropbox nuk shkëlqen për të ofruar shumë hapësirë ​​falas, ka shumë përdorues që e përdorin këtë shërbim si sistemin e vetëm të ruajtjes në re, ku mund të ruajnë fotot dhe videot e tyre të preferuara. Falë funksionit të ri Foto në fotografi, ne do të jemi në gjendje luani përmbajtjen e secilës prej videove të ruajtura në Dropbox në një dritare lundruese ndërsa ne kryejmë detyra të tjera. Ky opsion është i pajtueshëm vetëm me iPad, një funksion që ka qenë i disponueshëm natyrshëm që nga ardhja e iOS 9 vitin e kaluar.

funksionet dropbox

Ky azhurnim gjithashtu na ofron mundësinë e të qenit në gjendje nënshkruaj dokumentet në formatin PDF direkt nga aplikacioni, pa pasur nevojë të përdorni aplikacione të palëve të treta.

Por gjithashtu, siç raportohet nga kompania në blogun e saj, aplikacioni së shpejti do të marrë një azhurnim të ri që do të na lejojë të përdorim Dropbox me funksionin Split View, kështu që ne do të jemi në gjendje të punojmë së bashku në të njëjtin ekran me një aplikacion tjetër që është gjithashtu i pajtueshëm me këtë funksion pa pasur nevojë të kalojmë midis aplikacioneve. Një tipar që i është dashur më shumë se një vit për të arritur dhe që shumë prej konkurrentëve të tij e kishin adoptuar tashmë shumë kohë më parë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.