DualSense i PlayStation 5 tani është në dispozicion në Apple Store në internet

Dual Sense PS5

Me lëshimin e iOS 14.5, Apple shtoi mbështetjen zyrtare për kontrolluesit PS5 dhe Xbox Series X në të dy iPad dhe iPhone dhe Apple TV, si dhe Mac me azhurnimin përkatës (11.3), kështu që ishte çështje e kohë para këtyre goditi Apple Store.

Jo më shpejt se sa tha. Apple ka nxjerrë në shitje DualSense të PlayStation 5 në Apple Store Online, një kontrollues që Ka të njëjtin çmim sikur ta kemi blerë direkt nga Sony 69,99 dollarë. Në kohën e botimit të këtij artikulli, ai nuk është ende i disponueshëm në Dyqanin Online Apple në Spanjë ose në Meksikë, vetëm në faqen e internetit të Shteteve të Bashkuara.

Të qenit i pajtueshëm me iOS 14.5, të gjitha lojërat e disponueshme në Apple Arcade që janë të pajtueshme me kontrolluesin, janë të pajtueshme me DualSense të PlayStation 5. Për më tepër, ai gjithashtu na lejon të luajmë në distancë nga iPhone ose iPad përmes aplikacionit PS Remote Play. Ky telekomandë karikohet përmes portës USB-C, një kabllo që nuk përfshihet në përmbajtjen e kutisë.

Sony kohët e fundit njoftoi se po lançonte dy ngjyra të reja për kontrolluesin DualSense: E kuqja kozmike y Mesnata e zezëMegjithëse këto nuk janë aktualisht të disponueshme në dyqanin Apple, por Amazon për të njëjtin çmim: 69,99 $ (të paktën në Shtetet e Bashkuara).

Në këtë moment Apple nuk shet kontrolluesin Xbox Series X, por do të jetë çështje kohe para se ta përfshijë atë, pasi që iOS 14.5 dhe macOS 11.3 ofrojnë mbështetje vendase jo vetëm për DualSense të Sony, por edhe për kontrolluesin e përfshirë në Xbox Series X të Microsoft.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.