Mbroni iPhone tuaj me kuti dhe mbrojtës nga Catalyst

Ne testuam kutitë e reja të iPhone 13 nga Catalyst, një markë që prej vitesh na ofron mbrojtjen maksimale për smartfonët tanë me kuti sportive, në modë dhe tani edhe një mbrojtës të plotë të ekranit.

Ndikimi i katalizatorit

Me një dizajn modern të fokusuar në sigurimin e mbrojtjes maksimale të mundshme pa e bërë iPhone-in tonë shumë të trashë, kasetat Catalyst Influence kanë një mbrapa të tejdukshme me një pamje "të ngrirë" që parandalon shënjimin e gjurmëve të gishtërinjve, ndërsa ende zbulon dizajnin dhe ngjyrën e iPhone tuaj. Ka disa ngjyra (e zezë, transparente dhe blu) të cilave duhet t'i shtoni një jeshile të theksuar fluoreshente që shkëlqen në errësirë. Në këtë analizë, ajo që po testojmë është mbulesa transparente. Madje kemi mundësinë të ndryshojmë edhe ngjyrën e butonave, me ngjyrë blu, të verdhë, rozë apo portokalli, të gjitha “neon” që kombinohen shumë mirë me çdo kasë që ju zgjidhni.

I gjithë korniza ka një përfundim të ashpër, mbron iPhone në tërësinë e tij, duke përfshirë pjesën e poshtme të lidhësit dhe ka vrima për altoparlantët të zhvendosur nga pjesa e përparme, gjë që bën që tingulli të ketë një projeksion më të mirë përpara nesh kur jemi duke shijuar. përmbajtje multimediale. Butonat kanë një prekje të shkëlqyer, dhe gjithashtu ka rrotën karakteristike për ndërprerësin e heshtjes, e cila është një markë e shtëpisë në Catalyst. Ide fantastike e kësaj rrote të vogël, veçanërisht kur mbani doreza.

Mbrojtja e ofruar nga kjo mbulesë është shumë e lartë: bie deri në 3 metra lartësi. Ai përfshin gjithashtu një rrip dore që mund ta vendosim në qoshet e kasës, për të mbajtur iPhone-in tonë në dorë pa frikë se do të bjerë. Sigurisht që moduli i kamerës është gjithashtu i mbrojtur mirë falë fllanxhës që e pengon atë të vijë në kontakt me çdo sipërfaqe. I vetmi defekt që vendosa është se nuk është i pajtueshëm me dorezën magnetike MagSafe, megjithëse ngarkon në mënyrë të përsosur me valë.

Vibe katalizator

Mbulesat Vibe na ofrojnë stile të tjera të ndryshme, natyrisht, duke ruajtur të njëjtën siguri dhe mbrojtje. Këtu ngjyrat që mund të zgjedhim janë më serioze, si e zeza dhe grija, gjë që mund ta shihni në foto. Edhe pse mund t'u japim atyre një prekje personale dhe të guximshme duke ndryshuar ngjyrën e butonave, timonit të heshtur dhe rripin e kyçit, me të njëjtat ngjyra si modeli i mëparshëm. Këto kuti Vibe janë më shumë modele të stilit ushtarak, me sipërfaqe më të vrazhda, një teksturë që Catalyst e quan "modeli i fibrave të karbonit".

Ne kemi të njëjtën mbrojtje nga rënia, të njëjtat butona të shkëlqyeshëm të shtypjes dhe të njëjtën rrotë për çelësin e heshtjes. Ajo që nuk kemi është ajo sipërfaqe e tejdukshme, sepse kjo këllëf fsheh tërësisht dizajnin e iPhone-it tuaj. Në këmbim, ne marrim MagSafe, ne mund të përdorim çdo mbështetje magnetike të pajtueshme me sistemin Apple, e cila për mua është thelbësore në këtë pikë. Rripi i kyçit është gjithashtu i përfshirë në kuti dhe ka vrimat e altoparlantëve të kthyera përpara.

Mbrojtësi i ekranit

Ne tashmë e kemi iPhone-in tonë të mbrojtur nga korniza dhe nga pas, dhe tani do të kujdesemi për ta mbrojtur atë nga përpara me një mbrojtës "të plotë" të ekranit. OSEHarrojini ato mbrojtëse që kursejnë prerjen dhe më mirë vendosni një të plotë (përderisa është cilësore). Këtë vit është gjithashtu më e lehtë, sepse kur e zhvendosni altoparlantin lart, hapja në mbrojtës do t'ju ndihmojë ta bëni më të lehtë vendosjen e tij, kur e përdorni si referencë.

Siç mund ta shihni në imazh, ky mbrojtës i xhamit të temperuar i përshtatet iPhone tuaj me një milimetër dhe është plotësisht i pajtueshëm me pothuajse çdo kasë, natyrisht me ato Catalyst. Nuk ka ndonjë udhëzues për vendosjen e tij, por siç e thatë më parë, duke përdorur altoparlantin si referencë, është e lehtë të jesh perfekt siç tregojnë imazhet. Gjëja më e mirë për një mbrojtës është se ju nuk e vini re se e keni veshur atë, dhe kjo e përmbush në mënyrë të përkryer atë detyrë. Prekje e mirë, shkëlqim i mirë ... harroni se e keni veshur.

Mendimi i redaktorit

Nëse jeni duke kërkuar për raste kur mbrojtja është e rëndësishme, Catalyst ka vite përvojë. Me një dizajn shumë të veçantë dhe shenja dalluese të pagabueshme si rrota për çelësin e heshtjes, Rastet Catalyst nuk zhgënjejnë kurrë dhe këto modele që testuam sot nuk mund të ishin më pak. Dhe gjithashtu tani me një mbrojtës ekrani plotësisht të pajtueshëm që është vendosur dhe nuk do ta vini re kurrë më. Ju mund t'i blini ato në Amazon në dyqanin zyrtar të Catalyst (lidhje) dhe modelet specifike që kemi testuar në këtë analizë në lidhjet e mëposhtme:

 • Catalyst Grey Vibe iPhone 13 Pro Max për 54,99 € (lidhje)
 • Catalyst Transparent Influence iPhone 13 Pro Max për 44,99 € (lidhje)
 • Mbrojtësi i ekranit për iPhone 13 Pro Max për 44,99 € (lidhje)
Ndikim dhe Vibe
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
44,99 a 54,99
 • 80%

 • Ndikim dhe Vibe
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

rekuizitë

 • Mbrojtja maksimale
 • Përfundime të shkëlqyera
 • Modele dhe ngjyra te ndryshme
 • Rrota për ndërprerësin e heshtjes

Contras

 • Ndikim pa MagSafe

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.