Modifikimi i hapësirës-kohës me Mophie Space Pack

Siç e dimë të gjithë mes gjërat që ne pronarët e iPhone kritikojmë më shumë, për sa i përket pajisjeve, është kohëzgjatja e shkurtër e kufizimi i baterisë dhe kapacitetit iPhone u ble një herë.

Të dy problemet zgjidhen nga një kompani e palës së tretë dhe ato tashmë na kanë ofruar zgjidhja në jetëgjatësinë e baterisë, mbulesat Mophie, që tani zgjerojnë shërbimin dhe mbajnë zgjerimi i baterisë dhe shtimi i hapësirës shtesë prej 16, 32 ose 64 GB.

Pasi të kem përdorur kopertinën për një javë, mund ta them atë është një nga investimet më të mira që mund të bëni nëse jeni përdorues intensiv i iPhone. Në rastin tim, kërkohet karikim çdo ditë dhe unë kisha probleme në hapësirë ​​sepse në mënyrë të detyrueshme bëja fotografi dhe video të mjedisit tim, të cilat mbushur shpejt 16GB tim origjinal, pasi që padyshim, ata ndajnë hapësirë ​​me aplikacione dhe muzikë që zë shumë hapësirë, siç është normale.

mophie-hapësirë-rast

Përdorimi i Paketës Hapësinore Mophie Unë kam qenë në gjendje për të liruar mbështjell duke pasur sinkronizuar mbulesë në mënyrë që skulpturë shkova direkt në ruajtjen e tij, unë gjithashtu kam qenë në gjendje të vendos në të (përmes lidhjes kabllovike dhe qasjes normale në diskun e jashtëm) të gjitha llojet e dokumenteve, muzikë, pdf, dok, etj. Dhe gjëja më e mirë është se bateri shtesë më ka lejuar të ngarkoj iPhone çdo dy ditë.

Lidhja me pajisjen bëhet nga Rrufeja dhe menaxhimi i skedarëve duke përdorur aplikacionin Space, e cila me një ndërfaqe të thjeshtë dhe të qartë ju lejon të punoni me skedarët që ndodhen në të.

Çmimi aktual është Dollarit amerikan 149,95 dyqan mophie dhe 149,95 eurodyqan mollësh, Të dy çmimet për versionin e 16 GB.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Dhoma e Jezusit dijo

  Dhe a po del akoma audio përmes vetëtimës? Unë jam i interesuar, por duhet të sigurohem për këtë më parë, pasi audio në makinë për shembull unë e kam atë drejtpërdrejt në rrufe:

 2.   Luis dijo

  Aplikacioni për hapësirën mophie nuk është aty dhe çfarë bëjmë tashmë?

 3.   Obeditë dijo

  Aplikacioni ndaloi së funksionuari dhe nuk është më në dyqanet e shitjeve ose diku tjetër.
  Çfarë zgjidhje japin ata ????