Mungesa e krijimtarisë? Ky aplikacion shton një frazë, më shumë ose më pak, të kontekstualizuar në fotot tuaja

Zbatimi i rubrikës

Ngarkimi i imazheve në rrjetet sociale është diçka nga më të zakonshmet sot në një kohë kur Instagram duket se nuk e humbet kurrë oreksin e përdoruesve të rinj (ata arritën the ¡700 millones! disa ditë më parë) dhe në të cilën smartfonët gjithnjë e më shumë vendosin kamera më të mira, duke rritur dëshirën për të ndarë rezultatet. Problemi? Rrjetet sociale kërkojnë krijimtari në të gjitha aspektet, jo vetëm në atë fotografike.

Më shumë se një herë do të kemi mbetur bosh duke menduar për titullin ideal për foton tonë, atë që shpreh diçka dhe, në të njëjtën kohë, përshtatet mirë me stilin tonë. Edhe pse një titull i mirë në një imazh në Instagram, Twitter ose Facebook nuk na siguron se do të ketë më shumë ndërveprime, kurrë nuk dhemb të shtosh një prekje shtesë të krijimtarisë gjithashtu në kohën e ngarkimit të asaj fotografie sa mirë kemi qenë.

Për ato momente kur ne jemi më të shpërndarë intelektualisht, ekziston një aplikacion i ardhur kohët e fundit në App Store që do të jetë një ndihmë e madhe për të shtuar tituj krijues në imazhet tona. Mund të gjendet nën emrin Rubric dhe ajo që e bën me të vërtetë të veçantë këtë aplikacion është se ai do të modifikojë frazat dhe hashtagët e sugjeruar bazuar në atë që shfaqet në imazh që ne zgjedhim. Për momentin operacioni është shumë i kufizuar në anglisht (disa fjali mund të shqyhen në spanjisht, kur zbulon ditën e javës në të cilën është bërë fotografia, për shembull, por pak tjetër).

Për ta përdorur atë, ne duhet të zgjedhim vetëm imazhin në fjalë nga i njëjti aplikacion, pas së cilës do të shfaqet një ekran me tre elementë navigimi në fund për të zgjedhur hashtags të lidhur, një citat ose një këngë që përmban fjalën që kemi zgjedhur, e cila shfaqet e theksuar me të kuqe. Pasi të kemi tekstin që na pëlqen, shtypim butonin 'Posto' për ta kopjuar në clipboard dhe e ngjisim në rrjetin social në detyrë.

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.