Duo, aplikacioni për thirrje me video i krijuar nga Google vjen në iOS

thirrje duo-video

Google vjen në fushën e thirrjeve video për të qëndruar në këmbë ndaj Skype, pak para se WhatsApp të përfundojë duke e bërë zyrtare edhe shërbimin e tij të thirrjeve me video. Aplikacioni që ata paraqitën gjatë Google IO tani është në dispozicion në iOS App Store për të gjithë përdoruesit. Po flasim për Duo, një aplikacion me të cilin Google synon të marrë monopolin e Skype, thirrjet video, megjithëse në iOS do të gjejnë terren të vështirë, pasi që platforma e Apple ka shërbimin e saj, FaceTime, e karakterizuar nga zakonisht funksionimi mjaft mirë. Ne ju tregojmë se si të shkarkoni Duo, aplikacionin e thirrjeve me video të Google.

Përkufizimi në App Store iOS është akoma në anglisht. Ata premtojnë një ndërfaqe të thjeshtë që na lejon të telefonojmë cilindo nga kontaktet tona me vetëm një prekje. Përveç kësaj, cilësia e lartë e videos është një tjetër nga premtimet që Duo bën, megjithatë, ne supozojmë se do të varet nga cilësia e lidhjes, si gjithmonë. Si mund të ishte ndryshe, Duo është multiplatform, kështu që ju mund të bëni thirrje midis pajisjeve iOS dhe Android pa ndonjë ndërlikim. Ndërkohë, ajo do të vazhdojë të luftojë me Skype dhe FaceTime, dy aplikacionet që marrin pjesën më të madhe të tregut në Apple.

Pasi të shkarkohet, ajo përkthehet në një numër të pafund gjuhësh dhe peshon çuditërisht vetëm 28,2 MB. Sidoqoftë, pajtueshmëria do të jetë ajo që dështon, vetëm me pajisjet mbi iOS 9 (kurioz që vijnë nga Google, me fragmentimin e konsiderueshëm që kanë në Android). Isshtë një aplikacion universal, si mund të ishte ndryshe, i disponueshëm për iPhone, iPad dhe iPod Touch. Ne nuk e dimë në çfarë mase ai do të arrijë të marrë një pjesë të tregut, megjithëse e shoh të komplikuar, siç thashë, ai garon me dy pesha të rënda dhe arrin mjaft vonë. Pyetjembase ky është një tjetër dështim i madh i Google, në stilin e Hangouts, Google + dhe shërbime të tjera që ishin me muaj apo edhe vite me vonesë.

* SHENIM: Aplikacioni ka rënë dhe është i disponueshëm vetëm në App Store të Shteteve të Bashkuara, ai do të mbërrijë së shpejti në App Store Spanjisht, por ne ju lëmë një udhëzues se si ta shkarkoni. Kur është e disponueshme në Spanjë, lidhja më poshtë do të shfaqet e madhe me imazhet e aplikacionit.

Google Meet (lidhja e AppStore)
Takohen Googlefalas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

5 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   David dijo

  Nuk thotë se si të shkarkohet!

 2.   David dijo

  "Ne ju tregojmë se si të shkarkoni Duo, aplikacionin e thirrjeve me video të Google."

  Epo, do ta tregoni apo thjesht do ta lini atë tekst?

  1.    Miguel Hernandez dijo

   Ka pasur një gabim në lidhje. Po e përpunojmë djema, më falni.

 3.   Carlos dijo

  «Ne ju tregojmë se si ta shkarkoni Duo» si?

 4.   Keyner Duster dijo

  Unë tashmë e kam shkarkuar në Kolumbi pasi kam Dyqanin e Aplikacioneve Amerikane, nuk më lejon të regjistrohem, shfaqet gabimi i lidhjes.