Dy thashetheme në lidhje me Apple Watch: Touch ID dhe seria 2 mbarojnë nga watchOS 7

Prek ID-në në Apple Watch

Dy të reja thashethemet në lidhje me Apple Watch. Zakonisht nuk ka shumë në Apple Watch. Me të njëjtin dizajn nga pamja e saj fillestare dhe të njëjtën spirancë rripi, kompania po e ka të vështirë të ndryshojë modelin e një pajisjeje që me një fillestar fillestar shumë të ngadaltë tani është në aktivitet të plotë.

Pra thashethemet zakonisht vijnë jo për shkak të ndryshimit të tij të jashtëm, por për shkak të funksioneve të reja që ajo sjell me çdo azhurnim. Ata të sotmit i referohen një zhbllokimi nga Touch ID (është koha për të azhurnuar hyrjen e vjetëruar të PIN-it) dhe një azhurnim tjetër të firmuerit tuaj në watchOS 7.

Dy raporte të reja të paraqitura nga iUpdate y Verifikuesi Ata flasin për dy lajme të reja në lidhje me Apple Watch. Duket se Apple dëshiron të azhurnojë njohja e përdoruesit e cila tani bëhet duke futur një kod PIN nga një sistem tjetër Touch ID. Kompania është duke punuar në dy sisteme të ndryshme.

Njëra do të ishte integrimi i një sensori të gjurmës së gishtit në kurora dixhitale. Një sistem tjetër do të ishte shtimi i gjurmët e gishtave nën ekran. Verifikuesi tregon se një nga këto dy sisteme do të jetë gati për serinë Apple Watch 7 të vitit 2021.

Duke marrë parasysh sipërfaqen e vogël të kontaktit që ofron kurora dixhitale, dhe që tashmë përfshin sensorin për të bërë elektrokardiogramë, është bërë shume e nderlikuar mendoni se mund të strehojë edhe një sensor të gjurmës së gishtit. Ndoshta opsioni i pritjes së ID-së së prekjes nën ekran është shumë më i realizueshëm.

Aktivizimi i sensorit të oksigjenit në gjak në watchOS 7

Përtej njohjes së përdoruesit, Apple dëshiron aktivizoni sensorin e oksigjenit në gjak që tashmë kanë Apple Watch aktual dhe që nuk është ende funksional për arsye burokratike me shëndetin amerikan. Kjo, së bashku me gjurmimin e gjumit, do të jetë e re në watchOS 7.

Dhe duke folur për firmware të ri, besohet se Apple Watch seria 1 dhe seria 2 që ndajnë të njëjtin procesor ato nuk do të ishin më të përputhshme me watchOS tjetër 7. Kryesisht vetëm këto do të jenë lajmet e Apple Watch tjetër, sipas këtyre dy raporteve. Në teori, firmware do të paraqitet në fjalën kryesore të WWDC në qershor, dhe shfaqja e një serie të re do të jetë në fund të vitit, ose në 2021.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.