Dy veprime të shpejta për të aktivizuar kamerën në iPhone tuaj

Kamera IPhone 11 Pro

Një nga gjërat që na ndodh shpesh është se vetëm kur duhet të kapim atë foto nuk mund të hapim kamerën e iPhone-it tonë, kjo ndodh më shumë se një herë dhe kjo është arsyeja pse sot do të shohim dy veprime ose gjeste të shpejta për të hyrë në kamerën e iPhone dhe të jetë në gjendje të bëjë fotografinë pa problem.

Veprimi ose gjesti që ne do të shohim sot është e mundur që shumë prej jush tashmë e dinë atë dhe e përdorin atë shpesh, por unë e di për mirë që ka njerëz që nuk e dinë atë ose nuk kujtohen kurrë ta përdorin atë, kështu që ne do të ndajmë në mënyrë që të gjithë të mundemi merrni atë shkrepje në çastin e përsosur me këto këshilla të thjeshta.

Dy veprime të shpejta për të aktivizuar kamerën në iPhone tuaj

E para nga këto veprime është e qartë, butonin prekës të kamerës në ekran posa të aktivizohet ekrani i iPhone-it tonë. Me këtë buton që aktivizohet në një mënyrë të ngjashme me një shtypje të gjatë mbi të, ne do ta kemi kamerën aktive menjëherë, posa të hapim ekranin e iPhone-it tonë i cili mund të jetë edhe në momentin e animit nëse e kemi aktivin opsioni i ekranit kur e ngrini është në Ekran dhe shkëlqim> Ngrini për t'u aktivizuar.

Nga ana tjetër, veprimi i dytë dhe që për mua është më i shpejti dhe më sinqerisht ai që përdor më shumë, është rrëshqitni ekranin me gishtin tuaj nga e djathta në të majtë. Me këtë veprim, nuk ka rëndësi që iPhone-i ynë është i kyçur, kamera e iPhone-it tonë do të aktivizohet shumë shpejt dhe do të na lejojë ta marrim atë foto në mënyrë të përsosur. Të gjithë jemi të vetëdijshëm për efektivitetin e kamerës iPhone, por ta aktivizoj kamerën shpejt kjo është opsioni më i mirë për mua.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.