Dyqanet e Apple Festojnë Ditën e Tokës duke Ndryshuar Ngjyrën e Logos

molla-Dita e Tokës

Më 22 Prill, Dita e Tokës festohet dhe si provë e angazhimit të Apple ndaj mjedisit, firma me bazë në Cupertino ka ndryshuar ngjyrën e logos në jeshile, një lëvizje nga Apple që është bërë diçka e zakonshme. Për disa kohë tani, Apple tregon përkushtimin e saj ndaj ngjarjeve ose festimeve të ndryshme ose kur festohet Dita Botërore e AIDS-it, në të cilën ndryshoni ngjyrën e logos së kompanisë në të kuqe. Por me këtë rast, Apple nuk është kufizuar në ndryshimin vetëm të ngjyrës së logos, por gjithashtu ka siguruar bluza të gjelbërta për punonjësit, bluza që ata do të veshin deri në datën 22.

Shtojca-1

Si provë e angazhimit të Apple për mjedisin, në fjalën e fundit Apple na tregoi përmes disa videove, procedurën që kompania ndjek përpiquni të ricikloni numrin maksimal të përbërësve të pajisjeve që ju kujtohen të përpiqemi të ndotim mjedisin sa më pak të jetë e mundur. Liam, është një nga robotët e zhvilluar për të kryer këtë punë, dhe për të cilin kemi folur tashmë në atë kohë, është përgjegjës për çmontimin e secilit prej përbërësve të pajisjeve, klasifikimin e materialeve të nxjerra për riciklimin e mëvonshëm.

Aktualisht disa nga dyqanet më të fundit të Apple që kompania ka hapur muajt e fundit ata po marrin të gjithë energjinë elektrike të nevojshme për funksionimin e tyre nga energjia e rinovueshme, siç është rasti i dyqanit të fundit Apple që u hap në Bruksel ose disa prej dyqaneve të fundit të Apple që kompania ka hapur në Kinë. Planet e ardhshme të Apple kalojnë përmes krijimit të fushave gjigande të paneleve diellorë për të qenë në gjendje të furnizojnë fabrikat që mbledhin pajisjet e tyre me energjinë elektrike të nevojshme për të kryer të gjithë procesin, dhe kështu të jenë në gjendje të lënë mënjanë burimet ndotëse të energjisë si qymyri, i përdorur gjerësisht burimi i energjisë në Kinë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.