Dyqanet e Apple në Itali u mbyllën deri në një njoftim tjetër

Apple Store Itali mbylli COVID-19

Nuk mund të jetë ndryshe dhe ndërmarrja Cupertino mbyll 17 dyqanet e saj në Itali deri në një njoftim tjetër për koronavirusin Covid-19. Dhe është se pasi udhëheqësit politikë morën vendimin për të kufizuar të gjithë vendin për të shmangur infektimin e njerëzve me virusin Covid-19, kompania Cupertino merr masat e nevojshme paraprake të nevojshme dhe plotësisht të kuptueshme për të mbajtur të gjithë punonjësit e saj dhe mbyll të gjitha dyqanet ka në vend derisa gjërat të stabilizohen.

Vetë kompania Cupertino e shpjegoi atë thjesht po ndjekin masat e nevojshme paraprake që të mos shkaktojnë probleme të mëtejshme dhe se ata i kuptojnë nevojat e mundshme të klientëve të tyre në vend në një kohë po aq kritike sa ajo që po përjetojmë, kështu që ata do të përforcojnë mbështetjen në internet të internetit dhe përmes telefonit për të zgjidhur problemet e mundshme që paraqesin përdoruesit e tyre. Shtë e qartë se të jesh në gjendje të shkosh në dyqan nuk është e njëjtë si të bësh menaxhimin me telefon ose në internet, por tani për tani nuk ka ndonjë zgjidhje tjetër të mundshme. Ata gjithashtu shpjegojnë nga Apple se pastrimi dhe dezinfektimi i dyqaneve të tyre po përforcohet në të gjithë botën për të shmangur infeksionet e mundshme.

Qeveria italiane vendosi një bllokadë kombëtare në fillim të kësaj jave dhe duket se kjo do të përfundojë të ndodhë në vendet e tjera me kalimin e ditëve, për të treguar se çfarë po ndodh në vendin tonë apo të tjerët në Bashkimin Evropian. Duket se të gjitha lajmet vërtiten rreth koronavirusit por është se asnjëherë më parë nuk kemi pasur mundësinë të ndjekim pothuajse drejtpërdrejt përhapjen e një virusi të ri në të gjithë botën dhe me mjetet aktuale mund të ndjekim nga afër evolucionin e tij. Shpresojmë dhe urojmë që e gjithë kjo shpërthim Covid-19 të ndodhë sa më shpejt që të jetë e mundur, por dëmi është bërë tashmë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Juan Francisco urbaez i lumtur dijo

    Apple po vepron me maturi dhe besnikëri, ne po flasim për një virus që është në rritje. Dhe mënyra e vetme për të parandaluar është duke bërë këtë me shpresë se qeveria mund të ndihmojë në zbutjen e kësaj ndihme këtyre njerëzve që tashmë kanë virusin