Dyqanet e Apple në MB do të mbyllen për katër javë

Dyqani Regent

Pandemia COVID-19 bën që kryeministri i vendit, Boris Johnson, të mbyllë qytetarët e tij dhe dyqane logjikisht jo thelbësore siç janë Apple gjithashtu Ata do të mbyllen të enjten e ardhshme, 5 nëntor, një ditë para lansimit të iPhone 12 Pro Max, iPhone mini dhe HomePod mini.

Padyshim që goditja nuk është e këndshme për Apple por siç ndodhi me shumicën e dyqaneve në Spanjë disa javë më parë, ato kanë masat e tyre të sigurisë dhe këtu për shembull ato të Madridit, Zaragoza dhe Murcia të mbyllura me vendim të tyre për të shmangur ngjitjen. Pjesa tjetër e dyqaneve në Barcelona, ​​Valencia dhe Marbella janë ende të hapura për momentin sepse vetë kompania e dëshiron atë dhe nuk ka kufizime të qeverisë.

Dyqani Apple Mayfair

Mes MacRumors lajmet bëjnë jehonë si pjesa tjetër e mediave e kësaj mbylljeje të re dhe nuk është lloji i lajmeve që ne duam t'u shkruajmë redaktorëve të cilët janë gjithashtu përdorues të produkteve të Apple. Logjikisht, shëndeti i njerëzve është mbi çdo dyqan, kompani, etj., Nga sa kuptojmë dhe "jemi të lumtur" për masat e marra. për sa kohë që ato shërbejnë për të përmbajtur dhe përmirësuar jetën e njerëzve.

Në lidhje me mbylljen e dyqaneve në Mbretërinë e Bashkuar mund të themi se prek të gjithë ata por në Uells dhe Irlandën e Veriut janë mbyllur tashmë për shkak të kufizimeve të vendosura më parë. Në Glasgow dhe Edinburg ata do të qëndrojnë të hapur nën masat e reja të marra nga Parlamenti Skocez. Sigurisht, kjo pandemi po merr shumë biznese të vogla, sipërmarrës të mëdhenj dhe të vegjël, dhe fatkeqësisht jetën e mijëra njerëzve.

Nëse jetoni në Mbretërinë e Bashkuar dhe duhet të shkoni në një dyqan Apple për një problem mos harroni atë Ju mund të telefononi dhe të kryeni procedurat tuaja të riparimit me shërbimin teknik të Apple ose të blini në internetKjo ndodh në të gjitha vendet ku dyqanet fizike janë të mbyllura.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.