Dyqanet ruse të Apple do të kenë një departament për të rregulluar iPhone

Dyqan-mollë-qingdao

Si rregull i përgjithshëm dhe sa herë që kemi një problem me pajisjen tonë dhe sa herë që është nën garanci, ne shkojmë në App Store më të afërt për t'u përpjekur të zgjidhim problemin. Por kur kemi një incident që nuk mbulohet nga garancia, siç është prishja e ekranit, ne kemi mundësinë të shkojmë në App Store më të afërt ose të shkojmë në një dyqan, nga shumë ekzistues në treg, që na lejon për ta zëvendësuar atë. Në rast se dikush ka ndonjë pyetje në lidhje me çmimet, nga përvoja ime personale me një iPhone 6 Plus, unë mund t'ju siguroj seÇmimi i një dyqani të këtij lloji dhe atij të një Dyqani Apple janë praktikisht identikë, kështu që nuk ia vlen të përpiqeni ta rregulloni problemin larg nga një Dyqan Apple.

Sipas botimit The Moscow Times, Apple synon të ofrojë një sistem riparimi pajisjesh në vend, pas një procesi gjyqësor nga një qytetar, ju akuzojnë se nuk ofroni mbështetje të mjaftueshme për produktet tuaja në vend. Dimitry Petrov, paditi kompaninë me bazë në Cupertino vitin e kaluar kur ai shkoi në Apple Store ku kishte blerë iPhone-in e tij për të ndryshuar ekranin në pajisjen e tij. Por ai u takua me refuzimin e dyqanit që gjithashtu rekomandoi që ai të shkonte në një dyqan të palëve të treta ku ata mund të zgjidhnin problemin me ekranin.

Sado e trishtueshme të duket, Apple aktualisht nuk ofron shërbimin e zëvendësimit të ekranit, një proces shumë i shtrenjtë dhe i vështirë për shkak të makinerisë së nevojshme për të qenë në gjendje ta kryejë atë në kushte të mira. Megjithëse gjykatësi nuk ka vendosur ende në lidhje me këtë çështje, Apple po përgatit Dyqanet e Apple për të parandaluar raste të ardhshme siç janë ato të Dhimitrit në mënyrë që të sigurojë mbështetje në kushte për përdoruesit në vend. Aktualisht, kur përdoruesit kanë një problem me pajisjet e tyre, ata zëvendësohen nga një tjetër pa probleme, por nëse është e nevojshme të riparoni dëmet që nuk mbulohen prej saj, kompania përpiqet ta injorojë atë plotësisht, duke ofruar një imazh shumë të keq në vend.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.