App Store dhe shërbimet e tjera të Apple kanë probleme tani

mollë-shërbime

Azhurnimi: Apple thotë se gjithçka funksionon normalisht.

A po përjetoni probleme me ndonjë nga dyqanet e Apple? Mos mendoni se problemi është në ekipin tuaj. Në kohën e shkrimit këto rreshta janë duke dështuar disa shërbime Apple, të tilla si App Store dhe dyqane të tjera. Në total, deri në 8 shërbime janë me të verdhë, që do të thotë se dështimi përjetohet nga disa përdorues dhe, nga ana tjetër, të tjerët mund t'i përdorin ato normalisht. Mund të nënkuptojë gjithashtu që këto shërbime po funksionojnë më ngadalë sesa zakonisht.

Vendimi ka filluar zyrtarisht pak para orës 16:XNUMX (Koha gadishullore Spanjolle). Nëse marrim parasysh se Apple zakonisht ndryshon statusin e shërbimeve kur një problem është i pranishëm për një kohë të arsyeshme, mund të mendojmë se ka më shumë se një orë e gjysmë që përdoruesit e parë kanë filluar të mos kenë mundësi të hyjnë në këto shërbimet normalisht. Dhe, duhet thënë, nuk është dështimi i parë i paraqitur nga një shërbim i kompanisë i drejtuar nga Tim Cook gjatë javëve të fundit.

App Store dhe dyqanet e tjera të Apple po dështojnë

Tani për tani mund të ketë probleme në shërbimet e mëposhtme:

 • Dyqani i Aplikacioneve.
 • AppleTV.
 • Dyqani iBooks.
 • iTunes në re.
 • iTunesMatch.
 • Dyqani iTunes.
 • Dyqani i aplikacioneve Mac.
 • Programi i Blerjes së Vëllimit.

Duke marrë parasysh që ka disa dyqane që kanë probleme për momentin, unë do të rekomandoja që të mos bëhen blerje derisa gjithçka të kthehet në normalitet. Nëse bëni një dhe gjithçka nuk shkon mirë, është më mirë që të kontaktoni Apple për të kërkuar një tarifë që nuk keni qenë në gjendje ta shijoni ose ndonjë problem që mund të përjetoni, diçka që mund ta bëni duke ndjekur udhëzuesin Si të kërkoni një rimbursim nga App Store direkt nga iPhone.

Ne do t'ju informojmë duke azhurnuar këtë post kur shërbimi fillon të funksionojë përsëri normalisht.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Saylor dijo

  Faleminderit për informacionin, saktësisht, u preka pak më parë. Problemi im ishte me App Store. Duke dashur të shkarkoja aplikacione, unë po kërceja butonin "merrni" gjatë gjithë kohës, kështu që mendova se ishte iPhone im. Tani e rivendos pajisjen nga e para dhe gjithçka është në rregull!