App Store në iOS 15 do të fshehë pamjen paraprake të aplikacioneve të instaluara

Ngadalë mollë Po rinovon dhe përmirëson vazhdimisht dyqanin e saj të aplikacioneve, kështu përpiqet të përmirësojë ndjeshëm cilësinë e këtyre dhe në të njëjtën mënyrë angazhohet për të përmirësuar përvojën e përdoruesit që klientët e Apple kanë me pajisjet e tyre, duke krijuar kështu një ekosistem shumë më të lartë cilësia

Tani Apple ka përmirësuar ndërfaqen e iOS App Store duke fshehur pamjen paraprake të atyre aplikacioneve që ne tashmë kemi instaluar ndërsa shikojmë përmbajtje në App Store iOS. Kjo është mënyra se si firma Cupertino synon të përmirësojë përvojën e përdoruesit në iOS 15, me këto detaje të vogla që ne po njihemi ndërsa analizojmë sistemin.

Ne e kemi vërejtur këtë lajm falë përdoruesit @ilyakuh nga Twitter, Ilia Kukharev, i cili na ka zbuluar se si dyqani i aplikacioneve iOS në iOS 15 është në gjendje të fshehë këto pamje paraprake në formën e pamjeve të ekranit të atyre aplikacioneve që ne tashmë kemi instaluar. E vërteta është se mekanizmi i funksionalitetit është mjaft i thjeshtë dhe nuk përfaqëson një përparim apo rikonceptim të vërtetë në App Store iOS, i cili në nivelin e dizajnit mbetet praktikisht i njëjti, është e qartë se Apple e ka lënë sirtarin e lajmeve të mbyllur gjatë WWDC.

Nga ana e saj, Apple ende nuk i zgjidh problemet serioze që ekzistojnë me zhvillimin e iOS 14.6, i cili deri më tani është versioni më i fundit i sistemit operativ mobil të kompanisë Cupertino dhe që fjalë për fjalë po harxhon baterinë e përdoruesve. Gjetëm mijëra ankesa në Twitter dhe madje edhe në uebfaqen e mbështetjes së Apple ku gjetëm përdorues, përfshirë edhe veten time, të cilët para iOS 14.6 mbërrinin natën me tarifa mbi 25/30% bateri, ndërsa tashmë jemi mësuar të shohim baterinë e kuqe që na paralajmëron për një nivel tepër të ulët të baterisë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.