Dyqani Apple ul blindin derisa të prezantohen iPhone dhe Apple Watch

Dyqani Apple u mbyll

Si zakonisht orë para prezantimit të gamës së re të iPhone, djemtë nga Cupertino kanë vetëm qasje e ngushtë në dyqanin online Apple. Nëse keni planifikuar të blini ndonjë lloj produkti të Apple, edhe nëse nuk do të ishte iPhone, iPad ose Apple Watch, nuk do të jeni më në gjendje ta bëni këtë derisa të mbarojë prezantimi kryesor.

Prezantimi i iPhone të ri do të fillojë në 19:XNUMX pasdite (me kohën Spanjolle) dhe mund ta ndiqni atë direkt nga faqja e internetit e Apple ose përmes kanalit të saj në YouTube. Një mënyrë tjetër për të shijuar fjalën kryesore është përmes Kanali YouTube i Actualidad iPhone ku Luis Padilla dhe një server do të komentojnë të gjitha lajmet që paraqiten në ngjarje.

Nuk do të zgjasë deri në orën 21:XNUMX pasdite (me kohën Spanjolle) kur dyqani në internet Apple hap përsëri dyert, datë në të cilën vlerësohet se kryefjala do të ketë përfunduar ose do ta bëjë këtë. Disa orë më parë, partneri im Luis publikoi një artikull ku analisti Ming-Chi Kuo deklaroi se shumë nga thashethemet që kanë rrethuar iPhone-in e ri nuk ishin të vërteta, kështu që Mund të harrojmë lapsin e Apple për iPhone dhe karikimin e kundërt të telit.

Një tjetër nga risitë e supozuara që më në fund nuk do të vijnë nga dora e iPhone 2019 do të jetë Lidhja USB-C, një port karikimi që herët a vonë do të detyrohet të adoptojë Apple në mënyrë që të marrë më shumë nga iPhone, siç mund ta bëjmë aktualisht me iPad Pro, megjithëse padyshim që ato janë dy koncepte të ndryshme të pajisjes.

Apple Wath Series 5 do të jetë një tjetër nga protagonistët e kësaj ngjarje, edhe pse nëse i kushtojmë vëmendje thashethemeve, kjo pajisje nuk do të na ofrojë ndonjë funksion të ri që tërheq vëmendje të veçantë dhe motivon rinovimin, gati e detyrueshme, nga Apple Watch Series 4.

Po sikur të duket se do të shohim njëri-tjetrin është sfera e re iPad Pro. Ashtu siç nuk do të shohim as MacBook Pro të ri. Të dy pajisjet, nëse i injorojmë thashethemet një herë, mund të shihni dritën në fjalën kryesore të marsit të vitit të ardhshëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.