MagSafe Duo nuk lejon që iPhone të karikohet në 15W

MagSafe Duo

MagSafe Duo, në spanjisht ngarkuesi i dyfishtë MagSafe, është krijuar për të na lejuar të karikojmë iPhone dhe Apple Watch kur jemi duke udhëtuar, për shkak të madhësisë së tij të vogël dhe sistemit të palosjes, kështu që përshtatet në çdo vrimë. Ky karikues, i cili nuk është ende i disponueshëm në treg, nuk përfshin një përshtatës të rrymës, kështu që me 149 euro, duhet të shtojmë edhe 25 euro të paktën.

Duhet të shtojmë edhe 25 euro të tjera për një adaptor energjie 20W nëse duam që iPhone-i ynë të karikohet në 11W. Nëse duam që ajo të karikohet në 14W, na duhet një përshtatës së paku 27W, i cili do të na lejojë të karikojmë iPhone në 14W. Sipas Mark Gurman, Apple e ka shtuar këtë informacion të ri në përshkrimin e MagSafe Duo.

Interesante, ky rekomandim, i disponueshëm vetëm në dyqanin amerikan të Apple. Në dyqanin Apple Apple, në kohën e botimit të këtij artikulli, këto rekomandime të karikuesve për të zgjedhur një fuqi tjetër të karikimit, i padisponueshem.

MagSafe Duo

Baza individuale e karikimit MagSafe, nëse ofron një Fuqia e karikimit 15W duke përdorur një përshtatës 20W (nuk përfshihet në bazën e karikimit) në modelet iPhone 12 dhe iPhone 12 Pro.

Nëse duam të karikojmë iPhone dhe Apple Wath së bashku me karikuesin dyfishtë 14W MagSafe, do të duhet të blejmë adaptori 30W që na ofron Apple për 55 euro, ose vendosni për ndonjë model tjetër me një fuqi të barabartë ose më të madhe se 27W që mund ta gjejmë aktualisht në treg.

Megjithëse është tashmë i disponueshëm në faqen e internetit, ngarkuesi MagSafe Duo ende nuk mund të rezervohet dhe për momentin ne e dimë pa e ditur datën në të cilën mund të bëhet. Nëse me çmimin e pajisjes, 149 euro, ne shtojmë 55 euro të tjera të karikuesit 30W për të përfituar nga fuqia maksimale,  është qartë në disavantazh me modele të tjera nga markat si Nomad, Belkin ose Mophie.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.