E Premtja e Zezë në Mac

MacBook Pro 2020 M1

Nëse ju pëlqen teknologjia dhe keni ndërmend rinovoni Mac-in që përdorni rregullisht, me siguri po prisni Black Friday, Black Friday që këtë vit festohet më 25 nëntor, të premten e fundit të nëntorit.

Megjithatë, që nga e hëna, 21 nëntor, do të fillojë jozyrtarisht e Premtja e Zezë, a ditë javë që do të mbyllet të hënën, më 28 nëntor, me festën e të hënës kibernetike. Por dita më e fortë do të mbetet dita zyrtare, 25 Nëntori.

Cilat modele Mac janë në shitje të Premten e Zezë

MacBook Air 2020

TOP OFERTA Kompjuteri Apple...
Kompjuteri Apple...
Nuk ka komente

MacBook Air i shitur aktualisht nga Apple menaxhohet nga procesori M1, një procesor me teknologjinë ARM që u bë angazhimi i parë i Apple ndaj kësaj teknologjie në kalimi në procesorët tuaj Duke lënë mënjanë Intel. Padyshim i fuqishëm dhe efikas.

Kjo pajisje, me nja dy vite në treg, do të jetë një nga ato që Nuk mund të humbisni festën e së Premtes së Zezë, kështu që, nëse jeni të interesuar ta merrni atë, nuk duhet ta lini të shpëtojë.

MacBook Air 2022

TOP OFERTA Kompjuteri Apple 2022...

Pak kohë më parë, Apple prezantoi rinovimin e shumëpritur të gamës së MacBook Air, një model në të cilin përfshin risinë e madhe, çipin M2. Përveç kësaj, detaje të tjera të harduerit dhe softuerit të tij janë rinovuar, siç pritej.

Edhe pse është kaq i ri, shpresojmë se do të gjeni disa zbritje gjatë të Premtes së Zezë. Nëse jeni të interesuar për ndonjë nga këto modele, rekomandohet t'i hidhni një sy ofertave të disponueshme.

MacBook Pro 2022 M2

TOP OFERTA Kompjuteri Apple 2022...

Sigurisht versioni MacBook Pro gjithashtu ka ardhur për t'u rinovuar këtë vit 2022, me një laptop më të fuqishëm për ata që kërkojnë diçka më shumë se një Air. Këtë model do ta gjeni edhe me disa zbritje gjatë të Premtes së Zezë, kështu që mund të provoni atë që ofrojnë çipat e rinj M2.

iMac 2021 M1

TOP OFERTA Apple 2021 iMac...
Apple 2021 iMac...
Nuk ka komente

iMac 24 inç që Apple prezantoi në Mars 2021, do të mund ta gjejmë me zbritje interesante, shumica e tyre lidhen me një ngjyrë specifike dhe që mund të arrijë afër 10%.

Mac mini M1

Së fundmi, me fat gjatë këtyre ditëve do të jetë edhe modeli Mac Mini, mini PC i Apple, me ulje që nuk duhet t'i humbisni. veçanërisht në Versioni 2020 me çipin M1, e cila është më e përditësuara për momentin.

Logoja e Amazon

Provoni Audible 30 ditë falas

3 muaj Amazon Music falas

Provoni Prime Video 30 ditë falas

Produkte të tjera të Apple në shitje për të Premten e Zezë

Pse ia vlen të blesh një Mac të Premten e Zezë?

Krishtlindja po vjen, koha e vitit kur çmimet rriten për të përfituar nga duhet e qytetarëve për të blerë dhurata për miqtë e tyre më të ngushtë.

Nëse nuk dëshironi të vuani nga rritja e çmimit që do të përjetojnë praktikisht të gjitha produktet elektronike, përfshirë gamën Mac, duhet të përfitoni nga Black Friday, pasi është periudha e vitit kur çmimet janë ulur në nivelet më të ulëta historike Në shumicën e rasteve.

Sa zbriten zakonisht Mac-ët në të Premten e Zezë?

iMac

Prej disa muajsh kemi këtu të renë MacBook Air me procesorin e ri dhe me zbritje që mund të jenë shumë të ndryshueshme, megjithëse në versionet 2022 ato mund të kalojnë 10% në disa raste. Sa i përket MacBook Pro-ve me çipin e ri M2, mund të arrihen edhe ulje të ngjashme me ato të Air, që do të thotë të kurseni qindra euro në blerje.

Vitin e kaluar u rinovua edhe iMac, modeli 24 inç, ky produkt është në dispozicion në Amazon me zbritje nga 100 deri në 150 euro, zbritje që mund të jenë më të mëdha në varësi të ngjyrës.

Mac mini, do ta gjejmë edhe me disa zbritje interesante, zbritje prej rreth 10%. Këtë zbritje të lartë do ta gjejmë në versionin e ri me çipin M1.

Sa zgjat e Premtja e Zezë në Mac?

Joformalisht, të Premten e Zezë do të fillojë më 21 nëntor në orën 0:01 dhe do të përfundojë më 28 nëntor në orën 23:59. Megjithatë, dita më e fortë do të jetë 25 Nëntori, dita që festohet zyrtarisht e Premtja e Zezë.

Megjithatë, ne nuk duhet fokusojeni kërkimin tonë për oferta vetëm deri më 25 nëntor, pasi disa biznese mund të lëshojnë oferta me njësi të kufizuara.

Nga Actualidad iPhone ne do t'ju informojmë menjëherë për oferta më interesante në Mac dhe produkte të tjera të Apple gjatë javës së të Premtes së Zezë.

Ku të gjeni oferta Mac në të Premten e Zezë

Apple Store Emiratet e Bashkuara Arabe

Harrojeni gjetjen e një oferte në Mac në Apple Store ose në dyqanin online. Për Apple nuk ka asnjë të Premte të Zezë që ia vlen, të paktën jashtë Shteteve të Bashkuara.

Avantazhi i vetëm i blerjes nga Apple gjatë këtyre ditëve është se mund të kthejmë çdo produkt deri më 10 janar, një fushatë që bëhet çdo vit dhe të cilës i bashkohet edhe Amazon, kështu që vërtet nuk ka asnjë arsye për të blerë të Premten e Zezë nëpërmjet Apple.

Amazona

Nëse blejmë një Mac në Amazon, do të kënaqemi të njëjtat garanci që Apple na ofron, duke qenë se është kompania me bazë në Kupertin që qëndron pas saj, megjithëse çmimet janë, në shumicën e rasteve, më të ulëta se ato që Apple ofron përmes kanaleve të saj zyrtare të shpërndarjes.

mediamarkt

Edhe pse djemtë nga Medimarkt nuk e fokusojnë aktivitetin e tyre në shitjen e kompjuterëve Mac, gjatë të Premtes së Zezë ata zakonisht ofrojnë zbritje interesante, veçanërisht në pajisje që ka qenë më gjatë në treg.

Gjykata angleze

El Corte Inglés, si Mediamarkt, është ideale për blini modele më të vjetra Mac dhe që Apple nuk e shet përmes kanaleve të saj zyrtare të shpërndarjes.

Në këtë mënyrë ata përfitojnë nga Black Friday për të shkuar duke hequr qafe aksionet ata duhet të lënë vend për produkte të reja.

K Tuin

Nëse nuk keni një dyqan Apple afër, me siguri keni një dyqan K-Tuin. Këto dyqane ato janë si një mini dyqan mollësh ku mund të shohim dhe testojmë të gjitha produktet e Apple. Përveç kësaj, ne gjithashtu mund të blejmë përmes faqes së tyre të internetit.

Makinistë

Në Macnificios, një dyqan online që fokuson aktivitetin e saj në produktet dhe aksesorët e Apple për produktet e sajNe gjithashtu do të gjejmë një numër të madh ofertash interesante në të gjithë gamën e Mac.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.