Beta e tretë e iOS 10.2 vret patjetër aplikacionin Videos

Video

Videot janë një aplikacion që ka gjithnjë e më pak kuptim në pajisjet tona iOS, le të mos mashtrojmë veten, shumica e përdoruesve, kur duam të shohim një video të shkarkuar ose të ruajtur në pajisjen tonë iOS, preferojmë të shkojmë te specialistë të tjerë si VLC. Kështu që, Apple ka vendosur të vrasë përgjithmonë këtë aplikacion, megjithatë, nuk do të jeni në gjendje ta fitoni atë hapësirë ​​kaq lehtë në pajisjen tuaj, dhe është se ky aplikacion Videot do të zëvendësohen nga një aplikacion i quajtur TV, të paktën në vendet ku është i disponueshëm që nga fillimi i tij, ose çfarë është e njëjtë, vetëm në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Pra, me këtë beta të fundit të iOS 10.2, përdoruesit kanë qenë në gjendje të vlerësojnë një boshllëk të vogël në trampolinë e tyre, të paktën atë që nuk e kanë bërë si unë, e cila Shpejt dhe shpejt përfitova nga mundësia e re e iOS 10 për të fshehur ikonat e aplikacioneve vendase, dhe unë u shpëtoj nga Videot në më pak se një gjel këndon.

Sidoqoftë, ne dimë pak për këtë aplikacion të quajtur TV, pasi ai nuk është specifikuar për sa i përket funksioneve të tij, dhe veçanërisht për sa i përket asaj nëse mund të shikojmë dhe ruajmë përmbajtjen tonë audiovizive të shkarkuar në pajisje, e cila ishte në thelb e vetmja gjë për çfarë kishte shërbyer deri më tani.

Sidoqoftë, jo gjithçka duket shumë mirë, me sa duket ajo që Apple ka bërë ka qenë thjesht për të fshehur ikonën, si kur e kemi hequr vetë, kështu që Të paktën në betën e tretë të iOS 10.2, aplikacioni është akoma i pranishëm në App Store dhe për këtë arsye në hapësirën e brendshme të ruajtjes së pajisjes.

Sido që të jetë, kjo lëvizje nga kompania Cupertino është një tregues i qartë se ajo ka filluar të braktisë aplikacionet e veta që kishte qenë këpucësh deri kohët e fundit. Ne do të shohim se si avancojnë marrëveshjet televizive të Apple, ose nëse përkundrazi në Spanjë do të duhet të presim si me Apple Pay.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   IOS 5 Përgjithmonë dijo

  Të mos mashtrohemi ???? Unë jam akoma duke përdorur aplikacionin Videos dhe nuk kam të instaluar as VLC. Dhe kështu, dhjetra njerëz që njoh dhe ju jeni nga ana tjetër dhjetëra të tjerë ...

 2.   Ndërmarrje dijo

  As unë nuk kam vlc, për të parë video e përdor.

 3.   iPhone 6S 128 GB dijo

  Pra, të gjitha videot që kam ruajtur në aplikacionin vendas ku do të përfundojnë tani? A do t'i fshijnë ato? Shpresoj jo, sepse do të ishte hera e fundit që kaloja një kullotë në një iPhone !!!!

 4.   Sergio Cruz dijo

  Aplikacioni Videos shfaqet ende, së bashku me aplikacionin TV