Apple tashmë është duke punuar për të rregulluar një të metë që parandalon Lightning EarPods të punojnë si duhet

EarPods Rrufeja Nëse disa orë më parë ju thamë për defektin e parë të zbuluar në iPhone 7, tani duhet të ju tregojmë për një tjetër, por për kufjet që vijnë me telefonat inteligjentë të rinj Apple: EarPods Rrufeja mund të ndalojë së punuari siç duhet. Ne nuk po flasim për ata që nuk japin zërin, por ajo që do të dështonte do të ishin kontrollet nga ku mund të rrisim / ulim volumin, të kontrollojmë Siri dhe të kryejmë veprime të tjera.

Problemi duket të jetë të rastësishme dhe me ndërprerje dhe tashmë ka përdorues që po e komentojnë atë në Twitter. Zgjidhja jozyrtare që po funksionon për momentin është shkëputja e EarPods të Rrufesë dhe rilidhja e tyre, gjë që në një farë mënyre bën që lidhja të rivendoset dhe defekti të zhduket.

Një defekt bën që EarPods Rrufeja të mos jetë në gjendje të kontrollojë muzikën

Si në rastin e një defekt që mund të lërë një iPhone 7 jashtë linje pas paaftësisë së modalitetit të aeroplanit, Apple tashmë ka konfirmuar se është në dijeni të problemit, por në këtë rast gjithashtu siguron që po punon për ta rregulluar dhe se do ta bëjë këtë në një azhurnim të ardhshëm.

Nuk është e qartë nëse kufjet e lidhësve të rrufesë të palës së tretë preken, por nëse marrim parasysh se disa Rrahje gjithashtu dështojnë, gjithçka duket se tregon se defekti është në programin kompjuterik të iPhone. Në fakt, është raportuar gjithashtu se mund të shfaqet një defekt gjatë përdorimit të adaptorit që vjen në kutinë e iPhone 7.

Duket se Apple do të duhet të punojë për të korrigjuar këto probleme të para që janë zbuluar me fillimin zyrtar të iOS 10 dhe ardhjen e iPhone 7. Në çdo rast, këto probleme zakonisht shfaqen çdo vit dhe zgjidhen në një kohë të shkurtër koha Le të shpresojmë që inxhinierët e Apple të mos nxitojnë dhe azhurnimet të mos zbulojnë diçka tjetër.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   SiluX dijo

  një pyetje pablo që nuk ka asnjë lidhje me artikullin, a mendoni se Apple do të rinovojë gamën e ipad pro së shpejti? Ata mund ta bënin atë së bashku me makinën e re që po flitet për tetor, nuk mendoni? Dhe nëse shikoni në faqen zyrtare të internetit ata kanë minimizuar maket dhe ipadët në kopertinë, unë dua të blej një ipad pro dhe nuk e di nëse duhet ta pres ose ta blej tani, sepse ne ende duhet të presim për pranverën e vitit 2017 por e gjitha është shumë konfuze dhe nuk ka thashetheme tani.
  Ju mund të blini ipad pro aktual por me butonin e ri të shtëpisë, sistemin e ri të kamerës dhe përmirësimet e rëndësishme në fuqinë që iphone 7 ka që tejkalon ipad pro, kjo do të thotë që ipad pro tjetër do të jetë shumë më i fuqishëm dhe me shumë të lajmeve për iphone 7, përveç prekjes 3d që ipad tashmë i duhet, do të doja shumë të di mendimin tuaj, faleminderit!.

  1.    Paul Aparicio dijo

   Përshëndetje SiluX. Vitin e kaluar kishte zëra për ardhjen e iPad Pro dhe këtë vit nuk ka asnjë. IPad-et u prezantuan në pranverë deri para disa vitesh dhe ne besojmë se do të paraqiten përsëri në ato data. Nëse do të arrinin muajin tjetër, diçka do të na kishte thënë M. Gurman ose disa media pranë Apple.

   Një përshëndetje.

 2.   Antonio Martin dijo

  Përshëndetje Pablo, po lexoj artikullin dhe po pyesja veten se si mund të raportoj një defekt në iOS10 appel.
  Dështimi është si më poshtë, unë kam një iphone 6s plus 64 gb, pasi instaloj iOS10 lidhja Bluetooth me automjetin e humbet atë vazhdimisht, duke ju thënë që nga shtëpia ime për të punuar duhen rreth 20 ′ dhe në atë kohë minimale prej tre deri në katër nganjëherë ai e humb atë.
  Me iOS9 nuk më ka ndodhur kurrë.
  Faleminderit që më ndihmuat.

  1.    Paul Aparicio dijo

   Përshëndetje Antonio. Në teori, vetëm zhvilluesit mund të raportojnë mete. Sidoqoftë, nëse keni një llogari falas, mund të përpiqeni ta bëni nga kjo lidhje https://idmsa.apple.com/IDMSWebAuth/login.html?appIdKey=77e2a60d4bdfa6b7311c854a56505800be3c24e3a27a670098ff61b69fc5214b&sslEnabled=true&rv=3

   Një përshëndetje.