EaseUS MobiSaver: Mjeti më i mirë për të rikuperuar të dhënat e fshira në iOS

EaseUS MobiSaver Falas

Një nga frikërat më të mëdha për përdoruesit po fshin të dhënat gabimisht në pajisjen tuaj, si një iPhone. Meqenëse ka raste kur nuk kemi një kopje rezervë të skedarit në fjalë. Në raste të tilla, ne duhet të përdorim mjete që na ndihmojnë të rikuperojmë këto të dhëna të fshira nga telefoni. Jo të gjithë janë njësoj të efektshëm, por ekziston një që qëndron mbi pjesën tjetër, që është EaseUS MobiSaver.

Falë EaseUS MobiSaver do të jemi në gjendje rikuperoni të dhënat e fshira nga pajisjet iPhone ose iOS si sistem operativ. Ne mund t'i rikuperojmë ato në një mënyrë të thjeshtë, duke mos lejuar që ata të humbin. Pra, paraqitet si një zgjidhje shumë e dobishme për shumë përdorues.

Arsyet pse të dhënat fshihen i iPhone-it tonë mund të jetë më i larmishmi. Mund të kemi qenë ata që i fshinë gabimisht duke menduar se ishin skedarë të tjerë. Mund të jetë gjithashtu për shkak të një problemi me telefonin, të tilla si një prishje, ose nëse një virus ose malware është pësuar në të, gjë që bën që të dhënat në fjalë të fshihen nga pajisja. E rëndësishme është që në të gjitha këto raste EaseUS MobiSaver mund të jetë ndihmë.

Meqenëse ky mjet funksionon në të gjitha llojet e situatave, është një nga pikat e forta të tij. Pra, nuk ka rëndësi nëse iPhone ose iPad ka dështuar, nëse është për shkak se ka pasur një virus, ose sepse këto skedarë janë fshirë gabimisht, mjeti do t'ju ndihmojë të rikuperoni këto skedarë në çdo kohë. Përveç kësaj, është një mjet që mbështet të gjitha llojet e skedarëve.

Rikuperoni skedarët nga iPhone me EaseUS MobiSaver

EaseUS MobiSaver Falas

Funksionimi i këtij mjeti është shumë i thjeshtë. Gjëja e parë që do të duhet të bëjmë është të shkarkoni këtë softuer të rikuperimit të të dhënave në kompjuter, ka shumë versione, kështu që mund ta përdorim në Windows ose MacOS pa ndonjë problem. Pasi të jetë instaluar në kompjuter, ne duhet ta lidhim iPhone-in tonë me kompjuterin tonë duke përdorur kabllon, në të njëjtën mënyrë që përdorim shpesh në këtë drejtim.

Pasi pajisja të lidhet me kompjuterin, duhet të zgjedhim metodën që duam të përdorim për të rikuperuar këto skedarë. Ka disa mundësi për të zgjedhur në këtë drejtim. Në hapin tjetër duhet të prisni që EaseUS MobiSaver të bëjë punën e vet, sepse do të fillojë të skanojë telefonin, duke kërkuar skedarët që janë fshirë në të. Mund të duhen disa minuta në disa raste, por pas kësaj kohe do të shfaqë rezultatet që ka gjetur. Ne mund të shohim skedarët që janë rikuperuar.

Lajmi i mirë është që EaseUS MobiSaver do lejojnë rezultatet e filtrimit bazuar në llojin. Prandaj, nëse po kërkoni të rigjeni fotot, mund t'i kërkoni që t'ju tregojë vetëm fotot në rezultatet e përmendura të skanimit, për të parë më pas rezultatet që përputhen në atë kuptim. E njëjta gjë mund të bëhet me të gjitha llojet e skedarëve. Përveç kësaj, siç e kemi përmendur, ai mbështet të gjitha llojet e formateve, dokumenteve, video, audio, foto, email, apo edhe skedarë të tillë si ZIP ose RAR. Çfarë e bën atë një mjet shumë të zhdërvjellët.

Kur kërkimi ka përfunduar në iPhone dhe kemi gjetur skedarët që duam të rimarrim, duhet t’i zgjedhim. Më pas do të vazhdojmë t'i rikthejmë ato në telefonin tonë. Kështu që pas disa minutash do t'i kemi përsëri në dispozicion në pajisje. Procesi është i thjeshtë dhe nuk do të na zgjasë shumë.

Si të shkarkoni EaseUS MobiSaver

EaseUS MobiSaver Falas

EaseUS MobiSaver është një mjet që sigurisht do të jetë me interes për shumë përdorues, si dhe kompani. Një mënyrë e mirë për të rikuperuar skedarët që janë fshirë nga iPhone ose iPad gjatë gjithë kohës pa shumë telashe. Shtë një mjet që është në dispozicion në dy versione. Nga njëra anë, ekziston një version falas i tij, por ekziston edhe një opsion Pro, i cili paguhet dhe na jep një sërë funksionesh shtesë. Secili duhet të marrë në konsideratë se cili është ai që i përshtatet më shumë asaj që kërkon.

Në të dy rastet është e mundur provoni EaseUS MobiSaver në kompjuterin tuaj dhe në këtë mënyrë familjarizohuni me programin ose kontrolloni nëse është me të vërtetë mjeti i pritur dhe ai që dëshironi të përdorni në këtë rast për të rikuperuar të dhënat e përmendura në telefon. Mund të dini më shumë për këto dy versione, funksionet e tyre dhe mënyrën e marrjes së tyre në këtë lidhje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.