eBay rinovon aplikimet e tij për pazaret e Krishtlindjeve

Pak përpara fillimit të sezonit të blerjeve të Krishtlindjeve, eBay ka vendosur azhurnoni aplikacionet tuaja për iOS dhe Android, me një ndërfaqe të re, më të lehtë për t'u përdorur dhe një sistem të ri navigimi në to. Në azhurnimin e fundit, verën e kaluar, i cili bëri që portali i shitjeve në aplikacionet e tij të shtonte identifikimin e gjurmëve të gishtave dhe pajtueshmërinë me Android Wear.

Aplikacionet e reja eBay për iOS dhe Android përfshijnë një numër veçorish të reja. Së pari, përvoja e shfletimit është përmirësuar sidomos Tani, kur zgjidhni opsionin «kategori», do të drejtoheni te faqja e re «Shfletoni» që ofron informacioni përkatës për cilëndo kategori që po shikoni.

Me azhurnimin e sotëm vjen edhe një përvojë e re blerjeje i bazuar dhe i përqendruar në vetë produktin. Produktet nga kategoritë më të njohura bëhen më të spikatura kur lundrojnë nëpër aplikacion. Sidoqoftë, faqet për produkte të reja e bëjnë më të lehtë për t'i gjetur ato në mesin e numrit dërrmues të produkteve të shitura në eBay. Ju mund të rregulloni me lehtësi kriteret e dëshiruara për të parë se çfarë dëshironi: modele më të reja produktesh, ato më të vjetra dhe shumë më tepër.

Në fund, vini re se ekrani kryesor i aplikacionit është azhurnuar për të qenë i tillë më e lehtë për të lëvizur dhe për të lundruar midis produkteve dhe kategorive edhe pas mbylljes së aplikimit. Ju gjithashtu mund të lundroni shpejt përmes ofertave të ndryshme dhe përmes produkteve më të shitura në ekranin kryesor. Për më tepër, vlerësimet dhe vlerësimet janë rinovuar gjithashtu për tregoni më shumë detaje rreth një produkti që po mendoni të blini dhe të jeni në gjendje të vlerësoni mendimet e blerësve të tjerë ose rezultatin që ata i kanë dhënë produktit / blerësit.

Aplikacioni është falas dhe mund të shkarkohet nga App Store, në iOS ose nga Play Store, në Android.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.