Amazon Echo Auto tani është në dispozicion në Spanjë për 59,99 euro

Makina Amazon Echo

Shumë janë prodhuesit që sot kanë miratuar zgjidhje Apple dhe Google në qendrat e tyre multimediale, dhe që na lejojnë të ndërveprojmë me pajisjet tona nga vetë automjeti. Nëse makina jonë është e vjetër, ne mund të zgjedhim një nga modelet Pioneer ose kenwood që zëvendësojnë radion tonë me një chyrja multimediale e pajtueshme me Car Play dhe Android Auto.

Por nëse nuk duam të bëjmë një investim prej rreth 600 euro, ne mund të zgjedhim zgjidhjen me të cilën Amazon na ofron Makina Amazon Echo, një pajisje që mund ta instalojmë në shfryn e automjetit tonë, ka 8 mikrofonë dhe që na lejon të ndërveprojmë me pajisjen tonë përmes komandave zanore. Padyshim, për atë çmim nuk ka ekran.

Makina Amazon Echo

Ka një dalje 3,5 mm për t'u lidhur me altoparlantët e automjetit dhe një port USB për të rimbushur baterinë e tij. Lidhja e internetit merret përmes Bluetooth përmes pajisjes sonë. Nëse kemi disa pajisje të përputhshme me Alexa në shtëpi, mund të ndërveprojmë me to përmes kësaj pajisjeje. Na lejon të luajmë përmbajtje përmes transmetimit të Apple Music, Spotify, Amazon Music dhe Deezer plus stacione radio nga e gjithë bota përmes TuneIn.

Makina Amazon Echo

Na lejon të bëjmë thirrje, por nuk specifikohet nëse bëhet fjalë për numra të tjerë të telefonit ose vetëm për pajisje të tjera Alexa (derisa të kemi mundësinë për ta provuar, nuk do të lëmë dyshime). Ashtu si pajisjet e tjera të menaxhuara nga Alexa, ajo ka një butonin për të çaktivizuar mikrofonin të automjetit për të mbrojtur privatësinë tonë. Ai përfshin një mbështetje për të vendosur në grilën e ventilimit, një mbështetje që nuk është në përputhje me të gjitha automjetet.

Makina Amazon Echo

Amazon Echo Auto ka dimensione 85x47x13,28 mm dhe një i burgosur prej 45 gram. Çmimi i kësaj pajisje është 59,99 euro dhe tashmë është i disponueshem ne amazon.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Manuel dijo

    Unë mendoj se për iPhone, me Siri kemi mjaft.