Ecobee 3 Lite, brenda mundësive të më shumë xhepave

Ecobee Inc., prodhuesi i termostatit të parë të zgjuar Wi-Fi në botë, njoftoi kohët e fundit lançimi i Lite Ecobee3. Pajisja e re u ofron konsumatorëve propozimin me vlerën më të lartë në treg, duke siguruar një niveli superior i komoditetit, kontrolli dhe kursimi i energjisë prej më shumë se tetëdhjetë dollarë krahasuar me pajisjet e konkurrentëve kryesorë. Pajisja është në dispozicion për blerje në të gjithë Amerikën e Veriut më 31 tetor 2016. Në Spanjë, si zakonisht, do të duhet të presim që të jemi në gjendje të shijojmë këto produkte për të qenë në gjendje të kontrollojmë automatizimin tonë të shtëpisë nga celulari.

«Ecobee3 i ri Lite ofron tiparet e a termostat i zgjuar premium: dizajn tërheqës, rehati superiore dhe një përvojë intuitive e përdoruesit. Plus, është më miqësore për xhepat sesa konkurrentët e saj thelbësorë ”, tha Stuart Lombard, President dhe CEO i Ecobee. «Ecobee3 Lite mirëmban tonat premtim i vazhdueshëm për ta bërë jetën e klientëve më të thjeshtë dhe më të mirë« Ashtu si produkti kryesor i kompanisë, Ecobee3, Ecobee3 Lite i ri përmban një ndërfaqe e bukur, ekran me prekje i lehtë për t’u përdorur dhe paguan vetveten për më pak se një vit. Duke u bazuar në reputacionin e kompanisë si një udhëheqës tregu në integrimet e automatizimit të shtëpive, Ecobee3 Lite gjithashtu integron me Amazon Eco, Apple HomeKit, Samsung SmartThings, Wink dhe IFTTT.

Kompania ka ruajtur angazhimin e saj ndaj klientit për një kohë të gjatë. Nuk është për t'u habitur, që nga prezantimi i termostatit të parë inteligjent në botë në 2007, Ecobee u ka lejuar konsumatorëve kontrolloni komoditetin tuaj në shtëpi në çdo kohë dhe nga kudo. Në të njëjtën kohë, kjo i mundëson çdokujt që të zvogëlojë konsumin e energjisë në shtëpinë ose biznesin e tij. Nga dita e parë, Ecobee ka ruajtur të vetën përkushtimi ndaj inovacionit Ka vazhduar që nga zhvillimi i termostatit të parë inteligjent. Tani, Ecobee 3 Lite bëhet i pari në kategorinë e tij që ofron integrime të automatizimit të shtëpisë me Apple dhe Amazon HomeKit Echo. Sot, Ecobee vazhdon traditën e tij duke i siguruar përdoruesit një termostat inteligjent që ul çmimin e tij me rreth tetëdhjetë dollarë krahasuar me konkurrentët e tij kryesorë.

“Ecobee është e përkushtuar për të drejtuar kursimet pa cenuar cilësinë. Ecobee3 Lite është një shembull i shkëlqyeshëm i inovacionit në punë, "tha Casey McKinnon, Zëvendës President i Produktit në Ecobee. "The lehtësia e përdorimit, dizajn i tmerrshëm, shkathtësia dhe kursimet drejtuese të kategorive ishin përparësitë tona kryesore gjatë zhvillimit të Lite Ecobee3 dhe ne jemi të ngazëllyer që konsumatorët po i përjetojnë këto përfitime më shumë se kurrë ".

Lëshimi i Ecobee3 Lite shoqërohet nga a aplikacioni i ri për celular Ecobee i cili do të jetë i disponueshëm për pajisjet Apple dhe Android. Aplikacioni përfshin një magjistar të ri instalimi, që u siguron pronarëve të shtëpive ndihmë instalimi hap pas hapi dhe video që shpjegojnë procesin.

Çmimi, disponueshmëria dhe pajtueshmëria

Më 31 tetor 2016, termostati i ri inteligjent Ecobee3 Lite është i disponueshëm në Shtetet e Bashkuara, ekskluzivisht në dyqanet Home Depot. Gjithashtu në internet në Amazon.com, HomeDepot.com, BestBuy.com dhe Ecobee.com. Në Kanada, pajisja është në dispozicion ekskluzivisht në Ecobee.com. Ecobee3 Lite është projektuar të jetë kompatibil me 95 përqind të sistemeve sistemet e ngrohjes dhe ftohjes. Për të siguruar që Ecobee3 Lite do të funksionojë në shtëpinë tuaj, vizitoni ecobee.com/compatibility. Për tani, nuk ka parashikim të disponueshmërisë në Spanjë, Prandaj, nuk është e garantuar që ata do të punojnë me sistemet spanjolle, as nuk mund të dihet një datë e përafërt në të cilën mund ta gjejmë në dyqane.

Rreth Ecobee

Ecobee Inc. së pari prezantoi termostatin e zgjuar Wi-Fi në botë dhe ndihmoi miliona konsumatorë të jetojnë më mirë dhe të kursejnë më shumë. Me prezantimin e Ecobee3, kompania ka marrë vlerësime për 'sondën e dhomës', një teknologji pioniere që sjell rehati në dhomat që kanë më shumë rëndësi. Kjo mundëson që ai të bëhet termostati inteligjent më i shitur në treg dhe të arrijë vendin # XNUMX Navigant për termostatet inteligjentë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Keko jones dijo

  "Çmimi, disponueshmëria dhe pajtueshmëria"

  Dhe cmimi ???