Ferrite azhurnohet për të përmirësuar pajtueshmërinë me trackpad dhe miun

Ferrite është aplikacioni më i rekomanduar për këdo që është në redaktimin e audios në iPad dhe iPhone, si podcasting, dhe kështu është në sajë të mjeteve të tij të përparuara dhe mbështetjes së shkëlqyeshme që tregohet në detaje pasi tashmë është në përputhje me trackpad dhe miun të iPad-it tonë.

Nëse po kërkoni një mjet redaktimi audio dhe GarageBand, aplikacioni falas i Apple, nuk ju mjafton, me siguri duhet t’i hidhni një sy Ferrite. Shtë një mjet shumë intuitiv i redaktimit të audios, i përshtatur në mënyrë perfekte në ndërfaqen e prekjes të iOS dhe iPadOS, dhe tani gjithashtu plotësisht i pajtueshëm me trackpad dhe miun pas azhurnimit që sapo kanë lansuar. Sepse çdo aplikacion mbështet kontrollin e miut dhe trackpad pasi të keni azhurnuar në iPadOS 13.4, por për të arritur pajtueshmëri të plotë me gjeste dhe taste të ndryshme që mund të kryhen, është e nevojshme që aplikacionet të përshtaten me azhurnim. Pas këtij azhurnimi do të jeni në gjendje të përdorni një mouse ose një trackpad për të qenë në gjendje të lëvizni nëpër gjurmët, të lëvizni, të tërheqni zëra audio, të kryeni detyra të tilla si prerja, ngjitja, etj.

Ferrite ka mjete mjaft të përparuara të redaktimit, por në të njëjtën kohë është një aplikacion shumë i lehtë për tu mësuar me të cilin brenda pak minutash mund të redaktoni episodin e podcastit tuaj. Ai gjithashtu ka një manual brenda aplikacionit në të cilin të gjitha mjetet e tij janë shpjeguar qartë. Aplikacioni është falas, kështu që mund ta shkarkoni për ta provuar edhe pse me kufizime në disa funksione. Nëse dëshironi ta përdorni me të gjitha mjetet e tij, mund të blini versionin "Pro" përmes një blerjeje në aplikacion me një çmim prej 32,99 €. Shtë gjithashtu një pagesë e vetme, pa abonime vjetore ose gjëra të tilla. Mund ta shkarkoni në versionin e tij universal për iPhone dhe iPad nga kjo lidhje.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.