Ekipet e Microsoft-it janë azhurnuar me mbështetjen për CarPlay

Lajmet e javës kanë qenë Blerje e dobët nga Salesforce, një blerje e asgjë më shumë dhe asgjë më pak se 27.700 milionë. E tepruar? Epo, duke parë atë që është parë në këtë vit 2020, aplikacionet që na lidhin me punën tonë në fund bëhen gjithnjë e më thelbësore. Sot duam të flasim Ekipet e Microsoft, Slack i Microsoft, i cili azhurnohet për tu dhënë Mbështetje Apple CarPlay. Vazhdoni të lexoni se ne ju japim të gjitha detajet ...

Pa dyshim, risia më interesante e këtij azhurnimi të Skuadrave është ardhja e mbështetjes për CarPlay. Tani përdoruesit e Ekipeve të Microsoft mund të bëjnë dhe të marrin telefonata direkt nga makina. CarPlay gjithashtu do të na lejojë të përdorim Siri për të kontrolluar aplikacionin Microsoft Teams. Një risi që vjen me azhurnimin më të fundit të aplikacionit, por që do të aktivizohet progresivisht për të gjithë përdoruesit e platformës. Së bashku me CarPlay vjen një ndryshim i vogël në dizajnin e aplikacionit. Tani pamja e thirrjes do të përpiqet të na ofrojë shumë më shumë informacion në mënyrë që të kemi gjithçka që na nevojitet në të njëjtën hapësirë. Ne madje mund të regjistrojmë thirrje që mund t'i ndajmë përmes One Drive dhe SharePoint.

Një tjetër risi që do të mbërrijë në 2021 do të jetë pmundësia për të transferuar thirrjet midis pajisjeve, domethënë, ne mund të bëjmë një telefonatë në iPhone tonë me aplikacionin Teams, dhe pastaj ta transferojmë atë në Mac-un tonë për të vazhduar ndërveprimin me të nga Mac. Një risi interesante që, shtuar në mbështetjen e Teams për CarPlay, e bën aplikacionin Microsoft's aplikacioni i mesazheve për t'u marrë parasysh. Do të shohim se si Ekipet vazhdojnë të evoluojnë, mendoj është një aplikacion që po arrin shumë gjëra veçanërisht në sajë të të qenit pjesë e ekosistemit Microsoft dhe të gjithëve të integruar, diçka si ajo që ndodh me ekosistemin Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.