IPad i ri i vitit 2021 për Q1 dhe me ekran mini-LED

Duket se iPad Pro i ri dhe i pritur vitin e ardhshëm do të sjellë disa ndryshime të rëndësishme krahasuar me versionin e mëparshëm dhe në këtë rast ata do të ishin iPad-i i parë për të montuar këtë lloj panelesh mini-LED sipas mediave DigiTimes. Përveç kësaj, iPad Pro i ri i vitit 2021 që do të kishte një ekran 12,9 inç do të lansohej në tre muajt e parë të vitit, kështu që një muaj mars na pret mjaft me lajme nëse kjo është me të vërtetë e vërtetë.

IPad 12,9 inç për Q2021 XNUMX

Në parim, faqja në internet e MacRumors i cili është ai që raporton lidhjen e drejtpërdrejtë me DigiTimes, siguron që lansimi i këtij iPad Pro të ri është planifikuar për tre muajt e parë të vitit dhe për këtë arsye ka shumë të ngjarë që ne do ta kemi të disponueshëm këtë iPad të ri 12,9 inç iPad Pro më shpejt sa vone.

IPad Pro 12,9 inç nuk do të vinte vetëm me këto ekrane mini-LED, duket se MacBook Pro që tashmë ka montuar edhe procesorët e rinj Apple M1 do të fillojë gjithashtu të shtojë këtë lloj ekranesh dhe për këtë arsye deklaratat e Ming-Chi Kuo do të mblidhte forca. Sido që të jetë, ky vit 2020 ka qenë revolucionar në Apple në shumë aspekte dhe pritet që 2021 të jetë së paku i njëjti. Duke parë këtë lloj thashethemi tashmë dikush dëshiron të shohë se çfarë lajmi na sjellin në Cupertino, do të duhet të jemi pak të durueshëm deri në muajin Mars, por sigurisht që rrjedhjet po përparojnë disa gjëra, kështu që ne do të jemi të vëmendshëm ndaj tyre.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.