IPhone 8 me ekran OLED? Vetëm «Edicioni Special», sipas analistit

Koncepti iPhone 8 Nga të gjitha thashethemet, e ardhmja e ekraneve të iPhone ka të bëjë me përdorimin e ekraneve OLED. Momenti i zgjedhur nga Apple mund të jetë viti i mbërritjes së asaj që aktualisht njihet si iPhone 8 ose përvjetori i XNUMX-të i iPhone, por analisti i Gabelli & Co. Hendi Susanto beson se ekranet e reja nuk do të mbërrijnë në të gjithë iPhone vitin e ardhshëm, por do të jenë të disponueshme vetëm në një botim special e cila do të lirohet tani në rreth 13 muaj.

Problemi sipas Susantos është se Prodhuesit nuk do të jenë në gjendje të plotësojnë të gjitha kërkesat e Apple, jo gjatë vitit 2017. Nëse nuk ka mjaft ekrane OLED për të gjithë iPhone, Tim Cook dhe kompania do të detyrohen të marrin një vendim që në raste të tjera ata kanë marrë vetëm për të diferencuar modelet e ndryshme të smartphone-ve të tyre, siç është rasti me Imazhi i stabilizuesit optik (OIS) që është i disponueshëm vetëm në modelin Plus ose Lidhësin Smart që duket sikur do të bëjë të njëjtën gjë kur të prezantohet iPhone 7.

Ekranet OLED nuk do të arrinin në të gjithë iPhone 8

Sipas mendimit tim, nga njëra anë duket se ajo që thotë Susanto ka kuptim, por nuk ka aq kuptim nëse thashethemet e iPhone 7 Pro janë të vërteta Sipas këtyre thashethemeve, Apple kishte planifikuar të lançonte tre iPhone këtë vit, dy deri më tani plus një model të përparuar me një madhësi prej 5.5 inç, por do të kishte vendosur të eleminonte modelin e përparuar në mënyrë që të mos kishte kaq shumë ndryshime midis pajisjet, të cilat tani duken shumë të rrezikshme për shkak të konkurrencës së ashpër në tregun e telefonave inteligjentë.

Thënë kjo, nuk duket e menduar larg se ai edicion special iPhone është vetëm modeli Plus. Që nga mbërritja e saj në 2014, IPhone 5.5 inç ka tejkaluar modelin 4.7 inç, duke filluar me OIS dhe duke vazhduar me kamerën e dyfishtë dhe Lidhësin Smart. Problemi është se Apple pritet të lançojë diçka të rëndësishme vitin e ardhshëm dhe nuk mund ta imagjinoj momentin e prezantimit të ekraneve OLED që janë në dispozicion vetëm në modelin më të shtrenjtë.

Këtu kemi dy pyetje: A do të arrijnë ekranet OLED në 2017? Dhe nëse e arrijnë, a do të arrijnë vetëm një model?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.