16 mbrojtës të rinj të ekranit ajror po vijnë në tvOS 15

Edhe pse ne jemi përqëndruar në iOS dhe iPadOS, padyshim që tvOS ka marrë gjithashtu një përditësim të madh. Përkundër faktit se risitë që ata fshehin janë dukshëm nën pritjet, ne nuk mund të injorojmë se çdo funksionalitet i ri vlen, përtej rinovimeve të vogla teknike që pajisja ka marrë. AppleTV.

Apple ka shtuar gjashtëmbëdhjetë mbrojtës të rinj të ekranit me cilësi të lartë në tvOS 15 dhe ne jemi të sigurt që ju do të dëshironi t'i shijoni ato. Zbuloni me ne nga se përbëhen këta mbrojtës të ekraneve të rinj ajror

Ne kemi një total prej jush që thoni se ruajtës të ekranit ajror me cilësi të lartë që janë regjistruar në katër prej tyre në Patagoni, shtatë prej tyre në Parkun e famshëm Kombëtar Yosemite të vendosur në Kaliforni dhe në fund pesë të tjerë të regjistruar në Grand Canyon të Nevada. Shumë rëndësi për natyrën vendase të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ne imagjinojmë se pandemia i ka penguar ata të vijnë në Evropë për të bërë disa fotografi, megjithatë, Yosemite siguron qindra mijëra ruajtës të ekraneve, përdoruesit e macOS e dinë mirë.

Së shpejti do t'ju tregojmë me hollësi të madhe truket më të mira të tvOS 15, ndërkohë, ju mund të përfitoni nga kanali ynë YouTube për të ditur në detaje të gjitha lajmet e iOS 15 dhe iPadOS 15 që do ta bëjnë jetën tuaj më të lehtë.

Si të aktivizoni mbrojtësin e ekranit ajror

Në situata të caktuara, ne do të ndalojmë së përdoruri Apple TV por do të kemi televizionin të ndezur. Do të ishte një gënjeshtar i vërtetë që të kishte vetëm menunë startuese që nga rruga është mjaft e mërzitshme, por Apple madje ka menduar për këtë dhe ne e vlerësojmë atë.

Interestingshtë interesante të aktivizoni atë që Apple e quan ekran mbrojtës ajror, Kjo do të thotë që kur nuk kemi lëvizur kontrollin për një kohë të caktuar, një seri fotografish interesante të fotografive të natyrës do të aktivizohen. Kjo është bërë te Settings> General> Screensaver.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.