Ekrani gjithmonë i ndezur i iPhone 13 do të jetë ace në mëngë

IPhone 13, në shtator 2021

Njoftimi i iPhone 13 po afrohet gjithnjë e më shumë, dhe megjithëse do të ketë lajme të tjera të rëndësishme, Diçka që është thënë pak si ekrani gjithmonë i ndezur mund të jetë pasuria juaj më e mirë.

Momenti kur do të shohim iPhone 13 po afrohet, ndoshta këtë muaj të shtatorit, vetëm dy muaj nga sot. Novelshtë thënë shumë për risitë e saj, të tilla si më i miri në kamerë, gjithmonë i mirëpritur, dhe ekrani i tij i ri Lëvizja e Vërtetë me 120Hz, si ai që iPad Pro ka tashmë për disa breza. Sidoqoftë, ka diçka për të cilën është thënë pak: ekrani gjithmonë i ndezur. Ka qenë Mark Gurman ai që ka sjellë këtë tipar të ri në plan të parë, pavarësisht nga fakti që ka pasur zëra për këtë funksionalitet për disa breza, dhe diçka që duket e parëndësishme mund të nënkuptojë një ndryshim rrënjësor në iPhone.

Apple Watch ishte pajisja e parë e Apple që kishte ekranin gjithnjë të ndezur, "Always On Display", që nga Seria 5. Unë e anashkalova atë gjeneratë të Apple Watch, por unë rashë me Serinë 6, e cila gjithashtu përfshin këtë funksionalitet. Disa përdorues e çaktivizojnë atë sepse përfshin konsum më të lartë të baterisë, por realiteti është që sapo të mësohesh, është e vështirë të heqësh dorë nga ajo që të ofron. Po, bateria mbaron më shpejt, por Apple e ka zbatuar këtë funksionalitet në mënyrë që ndikimi të jetë sa më i ulët që të jetë e mundur, dhe është edhe më pak nëse përdorni sfera në të cilat e zeza është ngjyra mbizotëruese, pasi që të gjitha pjesët e zeza të ekranit ato do të jetë jashtë. Teknologjia pritet të jetë shumë e ngjashme në iPhone 13.

Në orë ju lejon të shihni kohën pa pasur nevojë të ktheni dore, por në iPhone kjo funksionalitet mund të shkojë shumë më tej, dhe nëse Apple e shton atë në modelin e ri të iPhone, duhet të përfitojë plotësisht prej tij. Çfarë do të thotë kjo? Nuk do të kishte asnjë pikë në një ekran të kyçur gjithnjë të ndezur në të cilin shikojmë vetëm kohën, e cila është ajo që ndodh në këtë moment kur ekrani aktivizohet. Nëse tani kemi një ekran që është gjithmonë i ndezur, do të jetë në gjendje të shohim më shumë informacione, siç është numri i njoftimeve që kemi, dhe pse jo moti në zonën tonë, ose takimet e ardhshme të kalendarit. Kjo do të thotë, nëse ekrani gjithmonë i ndezur arrin, ai duhet të arrijë me një ndryshim në modelin e ekranit të kyçjes, dhe kjo është diçka që ne e kemi pritur për një kohë të gjatë.

Ne tashmë e njohim iOS 15, por Apple gjithmonë ka një ace në mëngë me smartphone-in e saj të ri dhe jam i sigurt se do të shohim lajme për iOS 15 që nuk u treguan në prezantimin e fundit të Keynote sepse do të duhet të presim për iPhone 15 lëshohet, pasi ato do të jenë ndryshime ekskluzive për këtë smartphone. Për ata prej nesh që do të ndryshojnë në modelin e ri të iPhone, ky është një lajm i mrekullueshëm, jo ​​aq për ata që planifikojnë të qëndrojnë me modelin e tyre aktual.. Dhe nëse ekrani gjithmonë i ndezur përfshihet në iPhone 13, më në fund duhet të presim për një ekran të ri të kyçur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.