EYSAMobile bëhet ElParking dhe gjeneron polemikë në App Store

Parkimi

Shumë herë e gjejmë veten në seksionin e suksesit të aplikacioneve që për shkak të rishikimeve të tyre (ose mungesës së tyre) janë vërtet të këqija, kjo është ajo që i ka ndodhur ElParking, ky aplikacion që ka qenë me ne për një kohë të gjatë, ka marrë një polemikë azhurnim që duket se e ul cilësinë e tij intensivisht, dhe megjithatë po korr më shumë shkarkime se kurrë, që nga ajo kohë algoritmi i App Store iOS e ka vendosur atë si numrin 1 në aplikacionet falas të suksesshme. Edhe një herë, mënyra se si Apple menaxhon App Store është edhe një herë e diskutueshme.

Aplikimi, specialist në gjetjen e parkjeve publike dhe private të makinave në një numër të madh të qyteteve spanjolle, ka bërë disa ndryshime që ato kanë kushtuar 89 shqyrtime në azhurnimin e fundit, me një vlerë mesatare të një ylli të vetëm, ndër të cilat gjejmë:

  • JO FUNKSIONALE nga: i zhgënjyer me Aplikacionin

    Ditën e parë e përdor dhe tashmë më mungon aplikacioni i vjetër. Çfarë dobie ka përdorimi i këtij aplikacioni nëse nuk mund të ndryshoj kohën ose ndonjë të dhënë tjetër kur parkoj? Nëse përfundoj më herët, unë humbas para, ju nuk mund të korrigjoni zonën e parkimit ose targën dhe kjo nuk e shpëton qytetin ku unë zakonisht e përdor atë (duhet të kërkoj në hartën e të gjithë Spanjës sa herë që dua të parkoj park) është humbje kohe. Nuk gjej ndonjë avantazh. Do të doja të kthehesha në eysamobile !!!! Nëse nuk funksionon mirë për një kohë të shkurtër, unë do ta heq këtë aplikacion dhe do të vendos monedha përsëri në njehsorin e parkimit.

  • Isshtë e vërtetë që aplikacioni është më i bukur se ai i mëparshmi, por përmirësimi i pritur ka qenë larg pritjeve të mia. Kjo më ka dhënë shumë telashe kur ndryshoj llogarinë time duke refuzuar kartën time të kreditit. Gjithashtu, tani nuk mund të gjej (nëse nuk e kanë hequr atë) se si të telefonoj për të bërë rimbushjen automatike të bilancit. Ata mund të kishin menduar për aplikacionin pak më shumë dhe t'u kursenin përdoruesve disa klikime për të bërë një vend parkimi. Unë e përdor atë në Madrid dhe këtu të paktën ka shumë alternativa më të mira.

Duket se ky ndryshim nuk i ka pëlqyer aspak shumica e përdoruesve, megjithatë, Apple duket se nuk ka marrë shumë parasysh faktin që aplikacioni ka vetëm një yll, duke e vendosur atë në mënyrë të barabartë si një sukses në App Store iOS, mbi WhatsApp dhe të tjerët si Facebook.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.