Episodi i parë i Planetit të Aplikacioneve tani i disponueshëm në Apple Music

Planet i Aplikacioneve

Pak më shumë se një vit më parë, Apple njoftoi Planet of the Apps, një shfaqje realiteti në të cilin disa zhvillues të zgjedhur me kujdes u bënë pjesë e një projekti në të cilin u duhej të paraqisnin idenë e tyre dhe ta zhvillonin atë për ekosistemin Apple. Fituesi përfundimtar fitoi një bursë me të cilën ai mund të krijonte një projekt të ri, një projekt që do të kishte mbështetjen e plotë të ekipit të inxhinierëve dhe dizajnerëve të Apple.

Regjistrimi i këtij projekti të parë audioviziv Apple për shërbimin e tij muzikor streaming përfundoi në fillim të vitit dhe 6 muaj më vonë djemtë nga Cupertino sapo kanë postuar episodin e parë, episod se në dispozicion vetëm për abonentët e Apple Music.

Në këtë episod të parë, të disponueshëm përmes lidhjes vijuese, dy miq nga kolegji paraqitni një aplikacion në lidhje me sigurinë publike ndërsa një veteran i Forcave Ajrore revolucionarizon realitetin e shtuar. Ekipi i mbikëqyrjes dhe miratimit të projekteve që paraqiten përbëhet nga Gwyneth Paltrow, Jessica Alba, will.iam (themeluesi i Black Eyed Peas) Zane Love, Grau Vaynerchuck, këto dy të fundit janë më të njohur brenda Shteteve të Bashkuara sesa jashtë .

Por Planet i Aplikacioneve nuk do të jetë i vetmi program audioviziv i disponueshëm në Apple Music, pasi që në pak më shumë se një muaj, Shfaqja e James Corden do të jetë gjithashtu në dispozicion në Apple Music, në një format tjetër nga sa ishim mësuar në Carpio Karaoke, pasi që të intervistuarit do të dalin nga makina për të bashkëvepruar me tifozët, për të kryer teste ... Në Keynote të fundit, Apple njoftoi se tashmë ka 27 milion pajtimtarë që paguajnë në Apple Music, shërbimi muzikor streaming i Apple që nuk është më i disponueshëm falas për tre muaj, por Apple ka zgjedhur të ofrojë një periudhë prej 3 muajsh për 0,99 euro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.